Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7123
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrodny wnuk

Wtorek, 5 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Próba zgwałcenia swojej babci, czynna napaść i usiłowanie zabójstwa policjanta, znieważenie funkcjonariuszy, sanitariuszy i lekarza na służbie: takie zarzuty prokurator rejonowy postawił 21-letniemu Łukaszowi K. z Mysłakowic.

Do zdarzenia doszło w maju. Łukasz K. upił się i zaczął dobijać się do drzwi swojej 74-letniej babci Małgorzaty W. Kobieta, niczego nie podejrzewając, wpuściła wnuka do środka.

– Mężczyzna zdjął spodnie, podszedł do pokrzywdzonej, zaczął ją szarpać, podtrzymywać za ręce i dusić, usiłując zmusić ją do poddania się obcowaniu płciowemu – przypomina Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Starszej pani udało się wyrwać pijanemu napastnikowi, uciec do pokoju, zamknąć drzwi na klucz i telefonicznie zawiadomić policję.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze zobaczyli Łukasza K. z siekiera w ręku. Pijany mężczyzna zaczął im grozić. Następnie zamachnął się siekierą na głowę Rafała D., jednego z policjantów, chcąc go zabić. Funkcjonariusz zrobił unik i działając w obronie koniecznej oddał strzał z broni służbowej. Sprawca został zraniony w lewe ramię.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Łukasz K., choć ranny, był wciąż agresywny. Wyzywał policjantów, a następnie lekarza i sanitariuszy wulgarnymi słowami.

W śledztwie K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że babci nie chciał zgwałcić, lecz „udusić, ale nie na śmierć”. Zaprzeczył także, iż zaatakował siekierą policjanta oraz obrażał funkcjonariuszy i załogę pogotowia ratunkowego.
Sprawca został tymczasowo aresztowany. Biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia przestępstwa Łukasz K. był w pełni poczytalny, choć były co do tego wątpliwości.

Sformułowano już akt oskarżenia w jego sprawie. Niebawem 21-latek stanie przed sądem. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet – dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group