Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8960
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyremontują bursę bez jej zamykania

Środa, 15 września 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyremontują bursę bez jej zamykania
Fot. Angela
Za dwa tygodnie ruszy gruntowny remont Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze. Po długiej procedurze w końcu wyłoniono wykonawcę i podpisano z nim wczoraj umowę. Podczas prac placówka będzie działała normalnie. – Remontowaliśmy już hotel, w którym przebywali goście – mówi Stanisław Tomkiewicz, prezes zarządu spółki Pre Fabrykat z Miłkowa, która wygrała przetarg.

Sporym wyzwaniem dla wykonawcy nie jest czas realizacji, ale prowadzenie prac na czynnym obiekcie zamieszkiwanym przez uczniów. Prezes Tomkiewicz dodał jednak, że firma realizowała o wiele trudniejsze zadania, w tym prace strzałowe polegające na wysadzaniu skał przy czynnym hotelu.

W ramach jeleniogórskiej inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa przebudowa wewnętrzna obiektu. Wymieniona zostanie instalacja wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Przebudowane zostaną pomieszczenia sanitarne, mieszkalne, socjalne i zaplecza kuchennego. Wybudowana zostanie też instalacja przeciwpożarowa, wentylacji i monitoring.

– W bursie powstaną też pokoje dla osób niepełnosprawnych z łazienkami, pokoje z umywalką, aneksy kuchenne wyposażone w meble i sprzęt, pracownia komputerowa, czytelnia, jadalnia, która pomieści 49 osób, pracownia plastyczna, świetlica, sala do cichej nauki i sala do zajęć pozalekcyjnych. Przeprowadzona zostanie również termomodernizacja budynku, budowa windy, wymiana dachu z montażem oświetleniowych okien połaciowych. Do bursy zostanie zakupiony wyspecjalizowany sprzęt informatyczny oraz meble – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Zagospodarowany będzie też teren wokół budynku. Przebudowane zostaną schody zewnętrzne i taras wejściowy, ogrodzenie z poszerzeniem i zautomatyzowaniem bramy wjazdowej, a wokół budynku staną urządzenia rekreacyjne.

Prace mają się zakończyć 25 lipca 2011 roku. 1,5 mln zł na remont bursy pochodzi z kasy unijnej. Koszt inwestycji to około 4 mln 89 tys. zł. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na zwiększenie środków przeznaczonych na to zadanie, bowiem kwota okazała się dwa razy wyższa niż pierwotnie szacowano. Firma z Miłkowa, która wykona zadanie, prowadziła m.in. remont budynku byłego szpitala i III LO przy ulicy Jana Pawła II, w którym ma swoją siedzibę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W pochodzącym z początku XX wieku budynku przy ulicy Kilińskiego znajdował się przed 1945 rokiem dom starców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1011
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group