Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8224
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyrastają kamienice i małe osiedla. Tylko kogo stać na mieszkanie?

Środa, 7 marca 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:22
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Wyrastają kamienice i małe osiedla. Tylko kogo stać na mieszkanie?
Według planu na parterze ma być 16 sklepów, a na piętrach około 50 mieszkań.
Fot. RED
Nasze miasto obrodziło nie tylko w galerie handlowe i markety, ale i nowe mieszkania. Wciąż trwają prace przy budowie osiedla Ogrody Paulinum. A na początku tego roku oddano do użytku budynek mieszkalny z usługami na parterze przy ul. Kochanowskiego.

Aktualnie w Jeleniej Górze na rynku pierwotnym nowe mieszkanie można kupić już za 2,8 tysięcy złotych. Natomiast w Karpaczu i Szklarskiej Porębie mieszkania sprzedawane jako inwestycja pod wynajem kosztują nawet do 7,5 tysięcy złotych za metr.

Przy ul. Nowowiejskiej, w otoczeniu Parku Paulinum, wciąż trwają prace budowlane na osiedlu o nazwie Ogrody Paulinum. Tutaj w czterech budynkach powstaje około 40 nowych mieszkań o metrażu 30-70 m. Dwa budynki są już gotowe, jeden został już oddany do użytku w listopadzie ub. r. Nowe osiedle buduje deweloper - Poznańskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Z kolei w styczniu br. inwestor z Wrocławia - Locus oddał do użytku budynek z lokalami usługowymi i mieszkaniami przy ul. Kochanowskiego. Według planu na parterze ma być 16 sklepów, a na piętrach około 50 mieszkań.

Takie obiekty powstają wbrew kryzysowi i wydawać by się mogło – niekorzystnym tendencjom na rynku nieruchomości. Podaż przewyższa bowiem popyt. Tymczasem w mieście wciąż jest sporo wolnych działek, gdzie bądź już rozpoczęły się prace budowlane, bądź też inwestorzy mają takie lokalizacje na oku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group