Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5729
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyprowadzą KSON do byłej przychodni

Czwartek, 8 lipca 2010, 7:55
Aktualizacja: Piątek, 9 lipca 2010, 6:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyprowadzą KSON do byłej przychodni
Fot. Angela
W najbliższych dniach sfinalizują się negocjacje i zakup przez miasto obiektu po przychodni lekarskiej Vita przy Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze, gdzie docelowo przeniesiony zostanie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i inne stowarzyszenia niepełnosprawnych. Dotychczasowa siedziba KSON – u zostanie wystawiona na sprzedaż.

Obecnie Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych ma swoją siedzibę przy ulicy Grabowskiego w Jeleniej Górze. Zbyt wysokie koszty utrzymania dużego budynku doprowadzało do ciągłych problemów finansowych sejmiku.

Wnioskowano więc o zmianę siedziby na mniejszą i tańszą w utrzymaniu. Pierwotnie miasto chciało by KSON oraz inne stowarzyszenia niepełnosprawnych przeniosły się do budynku po byłej siedzibie straży miejskiej przy ulicy Pijarskiej. Pomysł ten był jednak nietrafiony. Stan techniczny obiektu, jak i jego lokalizacja nie dawały żadnych szans na funkcjonowanie tam grup niepełnosprawnych. W ostatnich tygodniach miasto podjęło decyzję o zakupie budynku po byłej przychodni VITA.

– Obecnie finalizujemy zakup budynku po byłej spółdzielni lekarskiej VITA. Jesteśmy już po negocjacjach i w najbliższych dniach nastąpi najprawdopodobniej podpisanie aktu notarialnego. Następnie przystąpimy do niezbędnych remontów i modernizacji obiektu. Planujemy, że Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz pozostałe stowarzyszenia mogłyby się do niego przeprowadzić nie wcześniej niż we wrześniu br. – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Z tej decyzji miasta cieszy się prezes KSON- u, Stanisław Schubert, który w minionym tygodniu wraz z innymi niepełnosprawnymi wizytował nową siedzibę.
- Po wstępnym rozeznaniu złożyliśmy prezydentowi pismo, w którym ujęliśmy to, co należy w tym obiekcie odremontować. Sama lokalizacja obiektu jest natomiast bardzo dobra. Nieopodal jest przystanek autobusów MZK, a budynek jest jednokondygnacyjny, dzięki czemu osoby niepełnosprawne nie będą musiały się wspinać po schodach. Co najważniejsze, ten obiekt jest tańszy w utrzymaniu – mówi prezes sejmiku.

Koszt zakupu nowego obiektu po przychodni VITA to około 500 tys. zł. Obecna siedziba KSON-u jest w trakcie wyceny. Do sprzedaży zostanie wystawiona najprawdopodobniej we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group