Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6845
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyprawa tropem Karkonosza świetnie się udała

Poniedziałek, 25 lutego 2013, 7:18
Aktualizacja: 11:27
Autor: AP
Jelenia Góra: Wyprawa tropem Karkonosza świetnie się udała
Fot. Zbigniew Leszek
„Na tropach Karkonosza” to kolejna impreza zorganizowana przez Karkonoski Park Narodowy. Wczoraj (24 lutego) uczestnicy wędrowali na śnieżnych rakietach w okolicach Jagniątkowa. – Było świetnie – napisali do nas. Otrzymaliśmy też zdjęcia. Dziękujemy.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 i trwała do 15.00. Po rozdaniu uczestnikom rakiet i kijków udzielono im krótkiego instruktażu, każdy uczestnik otrzymał również informator Karkonoskiej Grupy GOPR. Uczestników podzielono na trzy grupy, każda z nich miała do wyboru trzy trasy o różnej skali trudności. Na wszystkich trasach uczestnicy poznawali las w zimowej szacie, podglądali, jak radzą sobie zwierzaki zimą, rozpoznawali tropy i ślady oraz zwiedzali dzikie okolice Jagniątkowa.

Grupy prowadzili: Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego oraz pracownicy KPN. Grupa GOPR przygotowała dla najmłodszych pokaz - jak odnajduję się zasypanych ludzi pod śniegiem.

- To była świetna zabawa – piszą uczestnicy. - Impreza było profesjonalnie przeprowadzona, począwszy od fachowego instruktażu korzystania z rakiet śnieżnych, wielu informacji na temat życia parku, a na zabawie i smacznym poczęstunku kończąc. Wielkie podziękowania za inicjatywę i super organizację należą się dla dyrekcji i pracownikom KPN - dodają uczestnicy.

Najwięcej frajdy wyprawa przyniosła jednak najmłodszym, którzy dzielnie pokonali swoją trasę mimo wielkich zasp i uczestniczyli w zabawie. - To była naprawdę ciekawa lekcja przyrody - mówiła Maria.

Każdy uczestnik został obdarowany przygotowanym na tę okazję upominkiem. Na zakończenie uczestnicy wyprawy prosili dyrektora KPN o częstsze organizowanie takich imprez i zadeklarowali, że chętnie wezmą w niej udział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group