Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6833
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Wyprawa do śniegów Kilimandżaro” Mariana Bochynka

Piątek, 5 grudnia 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Wyprawa do śniegów Kilimandżaro” Mariana Bochynka
Fot. Organizator
Dzisiaj (05.12, w piątek) o godz. 16.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej “Wyprawa do śniegów Kilimandżaro” autorstwa Mariana Bochynka.

Marian Bochynek z wykształcenia jest leśnikiem. Urodził się w Kowarach i przez prawie całe swoje życie związany był z regionem jeleniogórskim. Przez 20 lat pracował w Nadleśnictwie “Śnieżka”. Aktualnie jest pilotem wycieczek i przewodnikiem sudeckim, uprawia fotografię przyrodniczą i krajoznawczą.
Uprawiając alpinizm, dotarł do najodleglejszych zakątków naszej Planety. Był w Tybecie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Nepalu, Kazachstanie, Tanzanii, Ekwadorze, Wenezueli, Peru, Indonezji, Papui Nowej Gwinei oraz w kilkudziesięciu krajach Europy i Azji.

Bywał w najgłębszych jaskiniach (studnia Minye, najgłębsza w Oceanii – 417 metrów), w górach wysokich – dwukrotnie pokonując wysokość 7000 metrów (Pamir, Himalaje). Zimą zdobył najwyższy czynny wulkan świata Cotopaxi (6030 metrów) w Andach.

Fotograficznym efektem podróży są wystawy prezentowane ponad 70 razy w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech i Estonii. Szczególne miejsce w jego fotografii zajmują Rudawy Janowickie i ich przyrodnicze bogactwo. Jest autorem wystawy “Skalny Świat Rudaw Janowickich”, wielokrotnie prezentowanej w Polsce, a nawet w alpejskiej Austrii. Kilka lat temu wydał album pod takim samym tytułem. Współtworzył monografię „Flora Śląska”. Liczne fotografie publikował w albumach zbiorowych i czasopismach: “Focus”, “Cosmopolitan”, “Poznaj Świat”, “Jaskinie” czy “Taternik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
367
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group