Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7464
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wymiana edukacyjnych doświadczeń z Saksonią

Niedziela, 15 czerwca 2014, 6:43
Aktualizacja: 6:54
Autor: Org
Jelenia Góra: Wymiana edukacyjnych doświadczeń z Saksonią
Fot. Organizatorzy
W piątek (12 czerwca br.) w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze potocznie zwanym "Handlówką" odbyło się spotkanie studyjne z partnerami ze szkół zawodowych w Saksonii, wśród których byli dyrektorzy oraz nauczyciele.

Niemieccy goście zwiedzili Jelenią Górę, po czym pojechali do Karpacza do hotelu “Gołębiewski” i spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu. Celem wizyty gości z Niemiec było zapoznanie się z Dolnośląskim Systemem Kształcenia w Branży Gastronomicznej. Organizatorem i inspiratorem spotkania był Dolnośląski Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- To już kolejna oferta współpracy dla szkół, które biorą już udział w innych projektach – informuje Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze. - Miedzy innymi “Handlówka” uczestniczy w dotychczas organizowanym przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. projekcie "Dokształcanie zawodowe bez granic". Celem projektu było stworzenie większych szans polskim uczniom zawodu na krajowym i europejskim rynku pracy, poprzez praktyczną naukę zawodu podczas sześciotygodniowych praktyk w Niemczech. Społeczność obu szkół – jeleniogórskiej i karpackiej, jest przekonana, że wymiana doświadczeń jaka miała miejsce podczas tego spotkania zaowocuje dalszą współpracą naszych Regionów w tym zakresie – dodaje naczelnik P. Domagała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group