Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5525
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wykształcą mistrzów patelni i baru

Środa, 7 października 2009, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wykształcą mistrzów patelni i baru
Fot. Ania
Jest szansa, że w przyszłym roku po raz kolejny odbędą się Karkonoskie Mistrzostwa Kucharzy i Barmanów. Wczoraj w tej sprawie odbyło się spotkanie organizatorów z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry, Zbigniewem Szereniukiem.

Przyszli na nie przedstawiciele Zrzeszenia Handlu i Usług, którzy są pomysłodawcami przedsięwzięcia oraz dyrektorzy szkół, kształcących przyszłych kucharzy i barmanów. Wszyscy byli zainteresowani przeprowadzeniem mistrzostw, których celem jest m. in. wyłonienie najzdolniejszych uczniów.

Pomysłodawcy wraz z przedstawicielami miasta Jelenia Góra będą starali się pozyskać środki z Unii Europejskiej na realizację projektu, w ramach którego mają zostać zorganizowane mistrzostwa oraz warsztaty dla młodych kucharzy. W przedsięwzięciu tym wezmą także udział partnerzy z Czech.

Młodych kucharzy uczyć będą członkowie Sudeckiego Klubu Szefów. Tworzą go najlepsi kucharze z Karkonoszy. Należy do niego m. in. Jarosław Żmuda , który w czerwcu 2003 roku w Szwajcarii został Mistrzem Europy w Grillowaniu.

Pedagogom przekazał m. in., że uczniom brakuje wiedzy praktycznej, która jest niezbędna w tym zawodzie. Zaproponował organizację pokazów, podczas których młodzi kucharze nie tylko obserwowaliby mistrzów kuchni, ale i uczyli się od nich. Pomysł ten bardzo się spodobał i wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowany.

Zbigniew Szereniuk zaproponował także, żeby Karkonoskie Mistrzostwa Kucharzy i Barmanów stały się swego rodzaju giełdą pracy. Istotne będzie więc zaproszenie potencjalnych pracodawców, czyli w tym przypadku gestorów branży turystycznej.

W Jeleniej Górze powstaje również Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym uczyć się będzie mogła młodzież z całego Dolnego Śląska. W jego ramach powstanie tzw. baza hotelowa i gastronomiczna. Pierwsza przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, druga przy Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica. Młodzież, która przyjedzie do Jeleniej Góry, będzie uczestniczyć w czterotygodniowych warsztatach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group