Zalogowanych: 28

Kobierzyce: Wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację

Poniedziałek, 26 września 2022, 15:17
Aktualizacja: 15:19
Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra na inaugurację sezonu wygrały w Kobierzycach z miejscowym KPR-em. Ekipę powoli przejmuje Sabina Kobzar-Witczak, która prowadziła drużynę z pomocą mamy - Dili Samadovej.

Już w pierwszej połowie przewagę zaznaczyły jeleniogórzanki. Choć od stanu 2:4 w 9. minucie, 3 bramki z rzędu zdobyły miejscowe, to kolejne minuty należały do przyjezdnych i po golach Kuśnierz oraz Wołoszczak zrobiło się 5:8, a do przerwy na tablicy wyników było 8:13. Po zmianie stron podopieczne Sabiny Kobzar-Witczak powoli powiększała przewagę i na 8 minut przed końcem było już 16:27. W końcówce ekipa Beaty Skalskiej zmniejszyła rozmiary porażki o 3 gole i zakończyło się wynikiem 19:27.

Kolejny mecz Karkonoszy w najbliższy czwartek (29.09) o godz. 16:00 w hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu. Rywalkami biało-niebieskich będą szczypiornistki Zagłębia I Lubin, które na inaugurację pokonały swoje młodsze koleżanki z Zagłębia II Lubin 52:22.

KPR Kobierzyce - MKS Karkonosze Jelenia Góra 19:27 (8:13)

KPR: Kiepura - Pawełek 7, Wronkowska 5, Bejmowicz 2, Smoleń 2, Dobrowolska 2, Siarkowska 1, Gustafiak, Raś, Capote-Świątłowska, Dobrzyniecka, Niżyńska.
Karkonosze: Gozdowska, Grabka - Wołoszczak 11, Poznańska 8, Kuśnierz 5, Los 2, Matusik 1, Wasilewska, Napieraj.