Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8661
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Wyjątkowy Bieg Piastów

Niedziela, 24 stycznia 2021, 6:01
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Wyjątkowy Bieg Piastów
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Stowarzyszenie Bieg Piastów podało szczegóły organizacyjne tegorocznego 45. Biegu Piastów.

Z racji obostrzeń związanych z pandemią tegoroczna edycja Biegu Piastów będzie zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Zostanie on rozegrany jako bieg indywidualny w dowolnym miejscu na świecie, ale z możliwością pokonania oryginalnej, oznakowanej trasy w Jakuszycach, z oficjalnym pomiarem czasu. Nie będzie rywalizacji ani nagród, cateringu, szatni, depozytu, strefy rozrywki, stoisk partnerskich, transportu zbiorowego ani biegów dzieci. Jednak dla osób, które odbiorą pakiet startowy w biurze wydawania numerów i zmierzą się z jakuszyckimi trasami przewidziane są dodatkowe atrakcje. W wyznaczonych dniach na trasach dyżurować też będą fotografowie i ekipa filmowa, którzy uwiecznią osoby z numerami startowymi.

Aby spełnić wymogi prawne i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, organizatorzy wydłużyli czas trwania 45. Biegu Piastów do 16 dni (od 20 lutego do 7 marca). Jednocześni zostało wyznaczonych dziewięć dni, w których będzie można pobiec na wyznaczonej trasie w Jakuszycach z pomiarem czasu. Dzień i moment startu każdy z uczestników będzie mógł wybrać sam. Pokonanie trasy Biegu Piastów w Jakuszycach na wyznaczonej trasie będzie zaliczane do klasyfikacji Worldloppet i Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.

Jako, że dopuszczane będzie pokonanie jednego z dystansów Biegu Piastów w dowolnym miejscu na świecie zostaną stworzone dwie listy uczestników – jedna dla tych, którzy przebiegną wyznaczoną trasę w Jakuszycach, a druga dla osób, które przebiegną dany dystans gdzie indzie. Aby znaleźć się na liście uczestników, trzeba pobiec nie tylko z numerem startowym z chipem, ale także z aplikacją Biegu Piastów (bezpłatną) bądź inną, a potem zarejestrować tracka na aplikacji BP. Strefa mety będzie jak zawsze ozdobiona banerami z logo Biegu Piastów oraz sponsorów imprezy. Medale nie będą wręczane. Każdy otrzyma medal w pakiecie startowym.

Twoja reakcja na artykuł?

48
53%
Cieszy
7
8%
Hahaha
3
3%
Nudzi
19
21%
Smuci
5
5%
Złości
9
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
409
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group