Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3560
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Wyjątkowa sesja

Niedziela, 29 marca 2020, 7:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 marca 2020, 13:12
Autor: KED
Kowary: Wyjątkowa sesja
Fot. UM Kowary
Trwająca epidemia koronawirusa wymusza stosowanie w życiu publicznym nowatorskich rozwiązań. W miniony czwartek (26.03) odbyła się pierwsza w historii sesja Rady Miasta w Kowarach przeprowadzona w formie wideokonferencji.
Ostatnia sesja była bardzo trudna emocjonalnie – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Od wielu dni zmagamy się z koronawirusem, ograniczamy kontakty, dezynfekujemy pomieszczenia, próbujemy się zabezpieczać przed zakażeniem. Dlatego sesja odbywała się w zupełnie innej konwencji, bo w formie elektronicznej. Oczywiście wszyscy się widzieliśmy, radni mieli możliwość głosowania - informuje E. Zakrzewska.

Spora część obrad była poświęcona sprawom związanym z walką z epidemią. Między innymi od poniedziałku (30.03) magistrat Kowar uruchamia specjalne konto bankowe, gdzie będą mogli mieszkańcy i firmy dokonywać wpłaty na walkę z koronawirusem. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup maseczek, środków dezynfekcyjnych i innych środków ochrony osobistej. Zakupione materiały będą przekazane protokolarnie osobom potrzebującym, instytucjom, a przede wszystkim służbie zdrowia funkcjonującej na terenie miasta. Miasto zabezpieczyło również dodatkowe środki na zarządzanie kryzysowe. Rada dokonała także zmiany uchwały dot. dotacji dla mieszkańców Kowar na zakup i wymianę pieców na ogrzewanie ekologiczne.

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
17%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group