Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7351
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wydział ochrony środowiska wstrzymał budowę przejścia

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 8:53
Aktualizacja: 10:14
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wydział ochrony środowiska wstrzymał budowę przejścia
Fot. Angela
Do końca września br. jeleniogórski zarząd dróg i mostów musi się wstrzymać z budową nowego przejścia dla pieszych przy Al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, nieopodal wyjazdu z Netto. Wydział ochrony środowiska nakazał wstrzymanie się do tego czasu z wycięciem dwóch drzew i krzewów, na wypadek gdyby były na nich ptasie gniazda lęgowe.

Nowe przejście dla pieszych ma powstać w rejonie drogi dojazdowej do sklepu Netto na wniosek Stowarzyszenia Miłośników Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze oraz mieszkańców. Piesi od lat łamią w tym miejscu przepisy i przebiegają przez ulicę, co jest przyczyną wielu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Stąd decyzja, by zrobić tu przejście dla pieszych.

- Mamy już dokumentację oraz pozwolenie na budowę, niebawem wyłonimy wykonawcę, ale z rozpoczęciem prac musimy się wstrzymać do końca września br. – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach tego zadania przesunięte i powiększone zostaną zatoki autobusowe MZK, na których wysadzać i zabierać pasażerów będą mogły również autobusy turystyczne. Przejście zostanie oznakowane pionowo i poziomo. W zakresie prac jest również przebudowa dwóch latarni, którymi przejście zostanie doświetlone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group