Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 7575
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycieczka edukacyjna do Term Cieplickich

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 11:45
Aktualizacja: Wtorek, 1 września 2020, 10:03
Autor: 112
Jelenia Góra: Wycieczka edukacyjna do Term Cieplickich
Fot. Archiwum Poilicji
Policjantki Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” oraz ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowały wycieczkę edukacyjną do Term Cieplickich dla dzieci z jeleniogórskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Asp. szt. Danuta Głowacka oraz sierż. szt. Iwona Demkowicz zaprosiły dzieci z jeleniogórskich placówek opiekuńczo-wychowawczych do Term Cieplickich.

Przed wejściem do parku wodnego ratownicy zapoznali uczestników wycieczki z zasadami korzystania z basenu. Na terenie Term na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w szczególności uruchamiany tylko latem basen zewnętrzny. W zabawach w wodzie aktywny udział z dziećmi brali również ich opiekunowie. Przygotowano naukę pływania grupowego. Nad bezpieczeństwem dzieci cały czas czuwali ratownicy, opiekunowie dzieci oraz policjanci.

Cele wyjazdu na basen:
- kształtowanie nawyków prozdrowotnych,
- kształtowanie zdrowego stylu życia i inspirowanie harmonijnego rozwoju,
- wyposażenie dzieci w podstawowy zasób umiejętności ruchowych; pływanie rekreacyjne, grupowe,
- wdrażanie do aktywnego i kulturalnego oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego,
- integracja: dzieci – wychowawcy-Policja.

Na zakończenie zajęć na basenie policjantki mówiły o potencjalnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z kąpieli oraz zaapelowały do dzieci, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, gdyż chwila nierozwagi, brawura czy przecenienie własnych możliwości, może być przyczyną utraty zdrowia, trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.

Po wyjściu z Term Cieplickich na terenie Parku Zdrojowego przygotowano piknik, po czym przechodząc dalej Placem Piastowskim, przy Komisariacie II Policji w Jeleniej Górze na dzieci czekał mł.asp. Krystian Czyżewski – kierownik Ogniwa Prewencji KIIP w Jeleniej Górze, który w rozmowie z dziećmi przypomniał bezpieczne zachowania podczas wypoczynku letniego i zbliżającej się akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group