Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3925
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wycieczka do Krakowa – znów się spełnią dziecięce marzenia

Wtorek, 21 maja 2013, 8:26
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2013, 7:46
Autor: Org
Region: Wycieczka do Krakowa – znów się spełnią dziecięce marzenia
Fot. Organizator
Właśnie mija 10 lat od chwili, w której narodził się pomysł zorganizowania akcji „Moje Marzenie” na rzecz dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin z naszego regionu. – W ciągu tych lat udało nam się znaleźć setki firm, które przyłączyły się do nas i zaoferowały swoją pomoc na rzecz dzieci – informują organizatorzy. W tym roku, dzięki ludziom wielkiego serca, będzie wspaniała wycieczka do Krakowa.

Pojadą na nią wychowankowie domów dziecka: „Nadzieja”, „Dąbrówka”, Pogotowia Opiekuńczego, dzieci wytypowane przez TPD, świetlice społeczne, a także dzieci wyróżnione za wybitne osiągnięcia w nauce.

- W ciągu tych dziesięciu lat maluchy mogły korzystać z wielu atrakcji. Chodziły na pizzę, lody, do kina i na przedstawienia teatralne. Mogły nieodpłatnie korzystać z basenów, jeździć na nartach, uczestniczyć w imprezach plenerowych, kuligach, ogniskach – informuje Joanna Kramarczuk.

W 2007 roku 50 wychowanków z TIS-u, „Sobieradzika” i „Dąbrówki” pojechało na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Dzieci gościły w Telewizji Polskiej, brały udział w programie „Jaka to melodia”, spotkały się z Tomaszem Kammelem. Dużym przeżyciem był poczęstunek w najmodniejszej warszawskiej restauracji „AleGloria” Magdy Gessler, seans filmowy w trójwymiarowym kinie czy nocne zwiedzanie Warszawy z pochodniami. Dzieci zachwycił także Pałac w Wilanowie i Pałac Kultury i Nauki.

W roku 2009 grupa 50 dzieci (wychowankowie z czterech pobliskich domów dziecka oraz dzieci z ubogich rodzin) odwiedziła Aquapark we Wrocławiu, Multikino Pasaż Grunwaldzki, gościła w restauracji MC Donald’s oraz Sphinx, a rok później czekała na nie jeszcze inna atrakcja – wyjazd do Tropical Island do Berlina. Właściciele parku wodnego zgodzili się na bezpłatne wstępy na wszystkie atrakcje, dzieci otrzymały także talony na obiad i napoje.

- W roku 2011 zorganizowaliśmy wycieczkę do Warszawy dla 50 wychowanków okolicznych domów dziecka oraz dzieci z ubogich rodzin, z rodzin zastępczych, świetlic społecznych.. Dzieci zwiedziły studio TVN, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, gościły na planie serialu "Rodzinka.pl" oraz w restauracji Magdy Gessler: "Słodki - Słony", płynęły statkiem po Wiśle – informują organizatorzy akcji.

- Dla wielu dzieci i nastolatków wyjazdy te były niezapomnianym przeżyciem… Dotychczas Janek opuszczał swoją miejscowość tylko wtedy, gdy musiał jechać z mamą do lekarza. Nigdy nie jadł pizzy, nigdy nie płynął prawdziwym statkiem, nigdy nie był w żadnym zamku. Miał bardzo złe oceny i groziło mu pozostanie w tej samej klasie przez następny rok. Było mu to obojętne – do chwili, gdy obiecaliśmy mu, że gdy poprawi stopnie, zabierzemy go na wycieczkę do Warszawy. Poprawił. Zdał. Pojechał z nami i zobaczył, że można inaczej żyć, mieć inne cele, marzenia – opowiada Joanna Kramarczuk.

- To właśnie dla takich dzieci tworzymy tą akcję i organizujemy kolejną wycieczkę – tym razem do Krakowa. I tym razem spotkaliśmy na swojej drodze wspaniałych ludzi i firmy, które pomogły nam spełniać marzenia pokrzywdzonych przez los dzieci – podkreśla.

Pierwsza z inicjatywą wyszła jak zwykle dyrekcja hotelu Sandra Spa z Karpacza, która od pięciu lat organizuje dla dzieci z domów dziecka Mikołajki i zabawy z okazji Dnia Dziecka. W tym roku Sandra zasponsorowała przejazd do Krakowa i lot balonem dla 50 uczestników wycieczki. To wspaniały gest!

Przyłączył się także Hotel Gołębiewski, który przeznaczył na wycieczkę niemałą sumę pieniędzy. Pomogła także firma Krycha-Bus i Hostel Flamingo, który zaprosił dzieci na dwudniowy bezpłatny pobyt. Dyrekcja hostelu zafundowała noclegi wraz ze śniadaniami.

- Wiele jadących z nami dzieci nie marzyło nawet, że może spać w samym centrum takiego dużego miasta, w przytulnych, kolorowych pokoikach. Nie marzyło, że zje obiad w przepięknej restauracji włoskiej Magdy Gessler – Marcello. Takie restauracje są przecież tylko w telewizji! A zaprosiła nas także Kopalnia Soli w Wieliczce i Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, a także Zamek na Wawelu, Muzeum Lotnictwa i Muzeum Podziemne na Rynku… I telewizja TVN! I rozgłośnia radiowa RMF FM! I McDonald's! Firmy SeeKrakow i Cooltour Company zorganizowały dla nas wycieczkę rowerową po Krakowie, producenci seriali TVN: „Szpital” i „W-11” zaprosili nas na plan filmowy. Będzie też lot balonem, rejs statkiem i wiele innych atrakcji. W naszą akcję zaangażował się cały Kraków - wiele firm, osób prywatnych, przewodnicy miejscy, którzy poświęcą dzieciom swój czas – opowiadają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
70
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group