Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5451
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybudują nowy ośrodek zdrowia

Środa, 23 czerwca 2010, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wybudują nowy ośrodek zdrowia
Fot. Ania
Wczoraj w Mysłakowicach odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego ośrodka zdrowia. Powstanie przy ulicy Jeleniogórskiej naprzeciwko cmentarza. Budowa ma się zakończyć w 2011 roku. W tym samym obiekcie działać będzie także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Mogliśmy remontować obecny ośrodek zdrowia, ale wspólnie z pracownikami urzędu i radnymi uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest budowa nowego obiektu – mówi Wójt Gminy Mysłakowice, Zdzisław Pietrowski.

Obiekty służby zdrowia do 2012 roku muszą spełniać wszelkie wymogi jakie stawia Unia Europejska, co oznacza, że większość z nich musi zostać wyremontowana. Okazuje się jednak, że czasem bardziej kosztowny jest remont starego budynku niż budowa nowego. Tak właśnie jest w przypadku przychodni w Mysłakowicach.

Nowy ośrodek będzie spełniał wymogi unijne. Zostanie więc przystosowany do osób niepełnosprawnych, skorzystają oni m.in. z wind. Budowa nowego obiektu będzie kosztować około pięciu milionów złotych. Pracownicy Gminy Mysłakowice pozyskali ponad dwa miliony złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.

Nowy ośrodek zdrowia będzie ogrzewany w oparciu o odnawialne źródła energii za pomocą tzw. pomp ciepła. Jego koszt wyniesie około trzech milionów złotych, ale na pewno zwróci się on w trakcie eksploatacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group