Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3914
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybudują łącznik tras rowerowych

Środa, 5 lutego 2020, 7:28
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020, 9:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybudują łącznik tras rowerowych
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami otwarcie ofert w przetargu na budowę łącznika tras rowerowych ER2 i ER 6 w Jeleniej Górze. Większość ze złożonych ofert mieści się w założeniach cenowych miasta, więc wkrótce przetarg powinien być rozstrzygnięty, po czym – po uzupełnieniu dokumentów – zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Przedmiotem zamówienia jest budowa łącznika spinającego euroregionalne trasy rowerowe: ER2 - Liczyrzepa i ER6 - Dolina Bobru w Jeleniej Górze. W ramach zadania powstanie ścieżka rowerowa o następujących parametrach: całkowita długość odcinków: 4,7 km, szerokość nawierzchni: zmienna od 2,5 do 3,0 m, warstwa ścieralna z betonu asfaltowego, warstwa wiążąca beton asfaltowy, podbudowa z kruszywa
łamanego stabilizowanego. Zakres rzeczowy obejmuje wykonane nowej nawierzchni bitumicznej ograniczonej krawężnikiem betonowym ułożonym na ławie z betonu na odcinkach o istniejącej nawierzchni gruntowej i tłuczniowej wraz z odwodnieniem, wykonaniem sygnalizacji wietlnej z wideo detekcją w miejscu przejścia pieszo-rowerowego oraz doświetleniem przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Sudeckiej.

Jak informują władze miasta, początek projektowanego łącznika ma miejsce przy ul. Cinciały w Cieplicach i przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do „Osadnika” i osiedla Czarne. W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej.

Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 2 168 944,49 zł, jednak kilka ofert jest tańszych, więc nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy. W przetargu złożono sześć ofert - najtańszą firma Usługi Budowlano-Remontowe i Transport z Lubania (1 369 533,05 zł), przy czym 5 z 6 ofert mieści się w kwocie zaplanowanej przez władze Jeleniej Góry.

Zadanie ma być wykonane do końca sierpnia 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

41
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group