Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 6133
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wybuchł junkers przy ul. Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 18:31
Aktualizacja: 18:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Sporo strachu najedli się dziś po południu mieszkańcy budynku przy ulicy Norwida 2, w którym doszło do wybuchu piecyka gazowego. Z powodu zadymienia pogotowie zabrało do szpitala kobietę w ciąży, z pozostałych lokatorów nikt nie ucierpiał. Strażacy ostrzegają, że zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie i apelują o systematyczne serwisowanie tych urządzeń.

Jak mówi starszy aspirant Wojciech Mazurek dowódca grupy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, w tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak mogło się ono zakończyć o wiele bardziej poważnie.

Na czwartym piętrze wielorodzinnego bloku w prywatnym mieszkaniu wybuchł piecyk gazowy typu junkers, co spowodowało znaczne zadymienie budynku. W mieszkaniu piętro niżej wypadła kratka wentylacyjna i dym dostał się do lokum ciężarnej kobiety. Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę w ciąży do szpitala.

– Najprawdopodobniej przyczyną tego wybuchu była nieszczelność piecyka gazowego – mówi Wojciech Mazurek. Takie urządzenia powinno być co najmniej raz w roku lub w ilości zamieszczonej w instrukcji obsługi konserwowane. Tutaj tych przeglądów i konserwacji najprawdopodobniej nie było.

Jak mówią strażacy, gdyby przed wybuchem nastąpiło większe stężenie gazu efekt wybuchu mogłoby doprowadzić do naruszenia stałej konstrukcji budynku, a nawet do śmierci osób znajdujących się w nim. Dla bezpieczeństwa własnego i innych lokatorów należy więc konserwować piecyki gazowe zgodnie z zaleceniami poddawać je systematycznym kontrolom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

0007 27-07-2009 18:39
A kto prywatnego zmusi do przeglądów? Przeca to jego i już.
~Dawid 27-07-2009 19:26
Bo Kazik nie umial gazu odpalac ;) albo mu sie nudzilo ;d
piipi 28-07-2009 15:35
~Strasznie boje sie gazu ! Zlikwidowalam OKRUTNIKA i mam teraz ogrzewanie na prad,ale moja sasiadka ma jeszcze gaz .. i nadal boje sie !
Cień 29-07-2009 1:27
Piipi! Nie bój się gazu, tylko ludzi którzy go używają.
~Markjedi 29-07-2009 9:39
Niestety Pani redaktor ,nie potwierdza informacji, żeby była większa czytelnośc gazety wymysla sensacje. Nikt nie pojechał do szpitala, czytamy tą gazete od lat teraz wiemy skąd się biora te sensacje, Bo dotyczyło nas to bezpośrednio.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group