Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2647
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchł junkers przy ul. Norwida

Poniedziałek, 27 lipca 2009, 18:31
Aktualizacja: 18:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wybuchł junkers przy ul. Norwida
Fot. Angela
Sporo strachu najedli się dziś po południu mieszkańcy budynku przy ulicy Norwida 2, w którym doszło do wybuchu piecyka gazowego. Z powodu zadymienia pogotowie zabrało do szpitala kobietę w ciąży, z pozostałych lokatorów nikt nie ucierpiał. Strażacy ostrzegają, że zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie i apelują o systematyczne serwisowanie tych urządzeń.

Jak mówi starszy aspirant Wojciech Mazurek dowódca grupy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, w tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak mogło się ono zakończyć o wiele bardziej poważnie.

Na czwartym piętrze wielorodzinnego bloku w prywatnym mieszkaniu wybuchł piecyk gazowy typu junkers, co spowodowało znaczne zadymienie budynku. W mieszkaniu piętro niżej wypadła kratka wentylacyjna i dym dostał się do lokum ciężarnej kobiety. Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę w ciąży do szpitala.

– Najprawdopodobniej przyczyną tego wybuchu była nieszczelność piecyka gazowego – mówi Wojciech Mazurek. Takie urządzenia powinno być co najmniej raz w roku lub w ilości zamieszczonej w instrukcji obsługi konserwowane. Tutaj tych przeglądów i konserwacji najprawdopodobniej nie było.

Jak mówią strażacy, gdyby przed wybuchem nastąpiło większe stężenie gazu efekt wybuchu mogłoby doprowadzić do naruszenia stałej konstrukcji budynku, a nawet do śmierci osób znajdujących się w nim. Dla bezpieczeństwa własnego i innych lokatorów należy więc konserwować piecyki gazowe zgodnie z zaleceniami poddawać je systematycznym kontrolom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group