Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9694
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybuch na Szymanowskiego

Poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 15:45
Aktualizacja: Środa, 13 sierpnia 2014, 7:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wybuch na Szymanowskiego
Fot. KM PSP
Poparzony 14–latek, wybite szyby w oknach, drzwiach balkonowych oraz wewnętrznych, stopione plastikowe elementy kuchni – to wynik wybuchu, do którego doszło dzisiaj (11.08) po godz. 14.00 w jednym z mieszkań bloku przy ul. Szymanowskiego w Jeleniej Górze. Nie był to wybuch gazu, ale oleju zalanego wodą.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 14-letni chłopiec smażył frytki na głębokim oleju. Kiedy garnek wraz z zawartością zaczął się palić, chłopiec zalał go wodą. Wtedy doszło do wybuchu.

- Każdy litr wody to 1700 litów pary i w taką parę, dodatkowo porywającą cząsteczki oleju, zmieniła się woda wylana na wrzący olej, dlatego doszło do wybuchu – tłumaczy Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Przestrzegamy mieszkańców, by nigdy nie wlewali wody na palący się olej. Jedynym ratunkiem w takich sytuacjach jest przykrycie płonącego oleju pokrywką lub czymś niepalnym. Trzeba też wyłączyć dopływ gazu. Ryzykowne jest wynoszenie płonącego garnka z gorącym olejem z mieszkania, bo może dojść do groźnego poparzenia – dodaje A. Ciosk.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu była matka z trzymiesięcznym dzieckiem. Im nic się nie stało. Poparzony chłopiec trafił do szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group