Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 12 stycznia
Imieniny: Arkadiusza, Rajmunda
Czytających: 12130
Zalogowanych: 118
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wybrzydzają

Środa, 13 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2006, 10:47
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Bolesławiecki Związek Bezrobotnych od jakiegoś czasu pośredniczy w szukaniu zatrudnienia w Niemczech.

Oferty są ciekawe, a zarobki znacznie wyższe niż te możliwe do osiągnięcia w Polsce. Mimo to nie jest łatwo znaleźć chętnych. - Nie jest to prosta praca i niestety nie jest zbyt pachnąca - śmieje się Stanisław. - Nie wiem, czy chciałbym pracować jako śmieciarz za trzy tysiące złotych.

Ale niezbyt komfortowe warunki to nie jedyny powód rezygnacji z zachodniej oferty. Zdecydowani na legalną pracę w Niemczech muszą prowadzić własną działalność gospodarczą. Muszą także pokryć koszty transportu do pracodawcy.
Bolesławiecki Związek Bezrobotnych wysłał do pracy już 60 osób. Dysponuje jeszcze ponad setką wolnych miejsc.

Aktualnie w Niemczech za pośrednictwem związku można znaleźć pracę jako frezer, spawacz i opiekunka dla osób starszych. Informacje w siedzibie związku przy ulicy Bankowej 6d. Telefon: 644-58-95.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
22
Staram się pomagać wszystkim
37%
Pomagam tylko osobom, które znam
27%
Nie biorę udziału w taki akcjach
36%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
USA zabierze Grenlandię
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Starosta wyjaśnia w sprawie swojego wykształcenia
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group