Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8348
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybrali przewodniczącego Rady Cieplic

Środa, 2 września 2020, 12:57
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 6:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybrali przewodniczącego Rady Cieplic
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice od kilku miesięcy nie mogła się zebrać... Najpierw (dwukrotnie brakowało kworum), a następnie z powodu rządowych zakazów zgromadzeń i przerwy wakacyjnej. Wczoraj (1.09) udało się przeprowadzić sesję, na której wybrano nowego przewodniczącego.

Po rezygnacji z funkcji przewodniczącego i z mandatu do społecznej Rady Cieplic przez Jerzego Bilskiego, konieczne było zwołanie nowej sesji, na której dokonano wyboru nowego szefa RDUC. Sesję otworzył Jerzy Budziosz, zarządzając wybory. Zgłoszono dwóch kandydatów: Macieja Kaczora (uzyskał 8 głosów) i Macieja Ruska (uzyskał 4 głosy). Tym samym dalszą część obrad poprowadził nowy przewodniczący - Maciej Kaczor.

W trakcie sesji, gdzie gościem był m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry - Wojciech Chadży, ciepliccy radni składali wnioski do budżetu stolicy Karkonoszy. Wśród nich m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Marcinkowskiego, czy oświetlenie ulicy Dworskiej.

Sesje będą się odbywać i mam nadzieję, że kworum już nie zabraknie. Każdy dobry pomysł jest mile widziany i nawet chciałem pochwalić radnego Marcina Roszaka, ale opuścił sesję w jej trakcie - powiedział Maciej Kaczor, nowy przewodniczący Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. - Mam nadzieję, że nasze wnioski nie będą traktowane przez miejskich radnych po macoszemu, bo odnoszę takie wrażenie, że odbijają się od ściany - dodał M. Kaczor.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, sesje Rady Cieplic będą się odbywać w pierwszą środę miesiąca o godz. 17:00. Trwa też dyskusja nad zmianą lokalizacji, gdyż w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 brakuje przestrzeni, szczególnie w dobie obostrzeń sanitarnych.

Twoja reakcja na artykuł?

21
47%
Cieszy
6
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
9%
Złości
12
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
403
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group