Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3800
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybieramy Prezydenta RP

Niedziela, 20 czerwca 2010, 7:55
Aktualizacja: 20:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wybieramy Prezydenta RP
Fot. TEJO
Czterdzieści obwodowych komisji wyborczych w godzinach 6.00– 20.00 pracuje dziś na terenie Jeleniej Góry podczas tegorocznych wyborów prezydenckich. Niepełnosprawnych do lokali wyborczych dowiozą specjalne samochody. Wstępne wyniki głosowania znane będą tuż po godz. 20. A jaki ma być nowy prezydent ? Na to pytanie odpowiadali dzisiaj wyborcy.

Anna Gniadzik, pełnomocnik Okręgowej Komisji Wyborczej nr 2 w Jeleniej Górze przypomina, że do głosowania możemy przystąpić w godzinach od 6.00 rano do godziny 20.00. Ponadto nie możemy zapomnieć o dowodzie osobistym lub dokumencie ze zdjęciem potwierdzającym naszą tożsamość. Informuje też, że jak co roku, miasto zapewnia osobom niepełnosprawnym bezpłatny dojazd do lokali wyborczych.

– Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej możliwości mogą zadzwonić w dniu wyborów a numer 75 75 46 106, telefon osób dyżurujących, którzy przyjmą informację gdzie ma samochód podjechać pod osobę niepełnosprawną. Taka osoba zostanie zawieziona do lokalu wyborczego, a następnie odwieziona do domu – mówi Anna Gniadzik.

Jak głosować by nasz głos był ważny? Należy głosować poprzez postawienie jednego znaku „x” w jednej kratce przy jednym nazwisku, wszelkie inne skreślenia w kratce powoduje, że głos jest nieważny.

Lista komisji wyborczych oraz informacja o granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 20 czerwca 2010 r. znajduje się na stronie internetowej miasta http://um.jeleniagora.pl w zakładce aktualności.

Przed obwodową komisją wyborczą nr 19 zlokalizowaną w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na Zabobrzu w Jeleniej Górze już kilka minut przed godziną 6.00 rano, kiedy otwierano lokal, czekały dwie osoby. Jak mówili członkowie komisji, postawa wyborców godna podziwu. Poświęcenia wymagało też samo zgłoszenie się do komisji, jej członkowie w lokalach wyborczych musieli być bowiem od godziny piątej rano. A jaki zdaniem wyborców powinien być nowy prezydent?

Nie stary, ale młody bo teraz jest czas na młodych. Poza tym powinien być człowiekiem zdyscyplinowanym, wykształconym i otwartym na młodzież. Musi też wiedzieć coś o Polsce. W Polsce jest wiele do zrobienia, przede wszystkim trzeba zapewnić ludziom pracę, jeśli będzie praca, będzie lepiej i weselej – Zdzisław Piłko.

Państwo Monika i Józef Nikol poszli na wybory bo uważają, że Polsce brakuje przede wszystkim sprawiedliwości. Nowy prezydent ma być więc sprawiedliwy. Mieszkańcy Zabobrza mają nadzieję, że kandydat, na którego oddali swój głos, spełni swoją obietnicę i taki właśnie będzie.

Tadeusz i Zdzisława Kruczkowie głosowali na kandydata, który w przyszłości miałby być człowiekiem stonowanym i dobrze rządzącym. - Powinien być takim człowiekiem, żebyśmy się nie wstydzili, że jesteśmy Polakami. Jakie zmiany potrzebne są Polsce? Służba zdrowia oraz praca, by nasze dzieci i wnuki nie musiały wyjeżdżać zagranicę – mówili wrzuceniu swojego głosu do urny państwo Kruczkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group