• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 7:37
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2557
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszystko o szumach usznych na spotkaniu w Książnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 października 2014, 8:24
Aktualizacja: 1:41
Autor: Org
Fot. Organizator
Co to są szumy uszne, jak je leczyć i gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczestnicy spotkania w Książnicy Karkonoskiej, poświęconemu tej problematyce.

Było to spotkanie dla mieszkańców miasta, z którego wielu skorzystało. Szumy uszne powodują bowiem, że człowiek nie jest w stanie odpocząć, zrelaksować się, zasnąć, a w konsekwencji również pracować.

- Natrętny szum, słyszany ciągle w głowie doprowadza niektóre osoby do takiego napięcia nerwowego, że nie mogą normalnie funkcjonować. Izolują się od otoczenia, rujnują życie swoje i rodziny. W dodatku ludzie ci boją się, że szumy są sygnałem rozwijającej się w głowie ciężkiej choroby. Ten strach stale im towarzyszy.

Bywa, że trzeba zażywać środki psychotropowe, by poradzić sobie z lękami – mówili uczestnicy spotkania.
O tym. jak się z tego wyleczyć mówili zaproszeni goście: Katarzyna Miller, Beata Skrzydlewska- Kaczmarek i Łukasz Pietrzak. Spotkanie zakończyły pytania mieszkańców i odpowiedzi ekspertów. Więcej informacji na temat pomocy osobom z szumami usznymi udziela Wydział Dialogu Społecznego pod nr tel. 75 754 61 74.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Pac- 9-10-2014 10:11
Zalezy jakiego rodzaju i o jakim nasileniu są owe szumy uszne ? Jeżeli nasilenie jest umiarkowane można sie do tego przezwyczaić. ( Tak mowią niekturzy lekarze o specjalności ( Laryngolog )
~ 9-10-2014 11:46
ludzie majacy szumy uszme przewaznie w dziecinstwie bawili sie zatykaniem i odytkaniem muszli usznych szybkimi ruchami tym samym uszkadazjac bębenek gdyz wytwarzalo sie podcisnienie i i nagly powrot do normalnego stanu a to niestety jest szkodliwe o czym nie zdaja sobie sprawy rodzice nieraz sami zabawiajac dzieck w ten sposob

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group