Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6868
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca z ekonomistami? To dla nich nic nowego

Środa, 6 lipca 2016, 7:39
Aktualizacja: 11:14
Autor: Jarosław Kotliński
Jelenia Góra: Współpraca z ekonomistami? To dla nich nic nowego
Fot. Archiwum Szkoły
Już od trzech lat uczniowie klas matematyczno–fizycznych z III LO (Chemika) w Jeleniej Górze regularnie współpracują z Uniwersytetem Ekonomicznym. To nie tylko honorowy patronat, ale wspólnie realizowane zajęcia, wykłady, a na koniec zajęć matematyczne kolokwium na poziomie uniwersyteckim przygotowywane i sprawdzane przez dr Mirosławę Sztemberg–Lewandowską. Realizatorem tego projektu ze strony szkoły jest Jarosław Cywka.

23 czerwca w auli UE odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji. Certyfikaty wręczyła dziekan wydziału EZiT prof. dr hab. Elżbieta Sobczak. A wśród wyników noty 90-100 proc. Najlepsza okazała się Ania Jakubcewicz, uczennica kl. IIB LO, która rozwiązała bezbłędnie wszystkie zadania, m.in. te dotyczące rozwiązywania układów równań metodą Gaussa, obliczania wyznaczników wyższych rzędów czy obliczania pola przy pomocy całki oznaczonej.

Na koniec pytanie o celowość takich zajęć. Bo można zapytać, po co zamęczać licealistów takimi zadaniami? Odpowiedzi poszukajmy w wypowiedziach już studentów UE i Politechniki Wrocławskiej. - Bardzo mi się przydało, miałem duży handicap nad moimi rówieśnikami . Dużo znajomych miało problemy z matematyką , myślę że i ja miałbym je, gdyby nie fakt, że już wcześniej miałem do czynienia z materiałem –Maciej Firlej (Uniwersytet Ekonomiczny, ekonomia).

- Dzięki tym zajęciom na Uniwersytecie Ekonomicznym, studiowanie na Politechnice Wrocławskiej okazało się o wiele prostsze. Widziałem jak inni męczyli się z analizą matematyczną i z algebrą, a ja po prostu zaliczyłem oba te przedmioty – opowiada Wojciech Sadocha (Politechnika Wrocławska, wydział elektryczny automatyka i robotyka).

- Wykłady na UE podczas nauki w LO traktowałam tak jak pozostałe lekcje matematyki, ale muszę przyznać, że poczułam dumę, kiedy okazało się, że cała moja klasa zdała egzamin (dowiedzieliśmy się później, że studenci mieli z nim niemały problem). Dopiero na studiach odkryłam wielką przydatność tych zajęć. Robiąc sobie tylko małą powtórkę w trakcie studiów, nie miałam żadnego problemu ze zdaniem przedmiotów matematycznych, a w szczególności algebry – twierdzi Wiktoria Obrycka (Politechnika Wrocławska, mechanika i budowa maszyn). - Na pierwszych zajęciach z matematyki w I semestrze na Uniwersytecie Ekonomicznym moi znajomi z uczelnianej ławki byli przerażeni gdy zobaczyli program zajęć. Ja popatrzyłam na to ze spokojem, gdyż wiedziałam, że nie będzie mi to sprawiało problemów – dodaje Karolina Koksanowicz (Uniwersytet Ekonomiczny, zarządzanie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group