Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wsparcie spod Śnieżki dla kresowiaków

Czwartek, 7 czerwca 2018, 6:22
Aktualizacja: 6:24
Autor: WAC
Już po raz trzeci wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu wyruszą w lipcu na dawne Kresy Rzeczypospolitej, w ramach 9. edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Jak co roku, tak i tym razem, młodzież spod Śnieżki będą porządkowała polskie cmentarze na Podolu i tym samym podtrzymywała pamięć o polskiej historii tych ziem. Oprócz prowadzenia prac na nekropoliach, wolontariusze będą także spotykali się z naszymi rodakami mieszkającymi na Ukrainie.

To właśnie dla nich już teraz przygotowują dary rzeczowe i żywność. W zeszłym roku udało się zebrać i przekazać około 200 kilogramów pomocy rzeczowej. W tym roku zgromadzono już duże ilości odzieży, ale brakuje jeszcze żywności długoterminowej (konserwy, kasze, ryż, itp.) oraz przyborów szkolnych i słodyczy dla najmłodszych, którzy zawsze serdecznie wyczekują wizyty, uczą się języka polskiego i często pomagają w porządkowaniu cmentarzy.

Zbiórka darów prowadzona będzie do końca czerwca w kancelarii Urzędu Miejskiego w Karpaczu.
Akcję będzie można również wesprzeć datkiem pieniężnym. Kwesta odbędzie się 10 czerwca przed Kościołem Parafialnym, po każdej mszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group