Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12069
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wsparcie dla seniorów od JST Strzelec

Wtorek, 30 marca 2021, 8:54
Aktualizacja: 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wsparcie dla seniorów od JST Strzelec
Fot. UM JG
Łóżko rehabilitacyjne oraz sporo drobnego, cennego sprzętu podarowało seniorom Jeleniogórskie Towarzystwo Strzeleckie „Strzelec”. To wynik niezwykle udanej akcji charytatywnej - informuje Urząd Miasta Jeleniej Góry.
Pod koniec lutego zorganizowaliśmy charytatywny turniej strzelecki o Puchar Seniora. Dochód z tego turnieju przeznaczyliśmy na potrzeby Dziennego Domu Senior Plus, który mieści się przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze – wyjaśnił Robert Kardyś, prezes „Strzelca”.

Pomysłodawcą była Urszula Pregiel, która zasiada we władzach stowarzyszenia, a wcześniej pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i temat opieki senioralnej jest jej bliski. Efekt? Zebrano ponad 5,5 tysiąca złotych.

To przerosło to nasze oczekiwania – przyznaje z zadowoleniem Mariola Pietkiewcz, główny specjalista Dziennego Domu „Senior Plus”. - Liczyliśmy, że uda się uzbierać na łóżko rehabilitacyjne, ale tych pieniędzy jest tak dużo, że lista zakupów znacznie się rozszerzyła - dodała.

Co jeszcze, oprócz wspomnianego łóżka, się na niej znalazło?

Warnik, żelazko, krajalnica, głośnik z mikrofonami bezprzewodowymi, robot kuchenny, garnki, patelnie, serwetniki, cukiernice – wymienia M. Pietkiewicz. - Wszystko to jest bardzo przydatne w naszej codziennej pracy. Seniorzy lubią gotować, często organizujemy różnego rodzaju spotkania, dlatego wszystko to bardzo się przyda - podkreśla M> Pietkiewicz.

W czwartek (25 marca) członkowie stowarzyszenia oficjalnie przekazali sprzęt seniorom. Dzienny Dom „Senior Plus” mieści się w budynku dawnego biura paszportowego przy ul. Wiejskiej. Uczęszcza do niego około 30 seniorów, którzy mogą liczyć na rehabilitację, zajęcia kulinarne, gry i zabawy. W ofercie mają śniadania i obiady.

(źródło: UM JG)

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
899
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group