Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Wsparcie dla seniorów

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 8:03
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Wsparcie dla seniorów
Fot. użyczone
Trwa seria spotkań pt. „Babsko-Męskie Pogaduchy. Grupa Wsparcia dla Seniorów” zorganizowanych przez Radę Seniorów gminy Janowice Wielkie.

Seniorzy spotykają się w świetlicy wiejskiej „Rudawy” w każdy czwartek, w godzinach przedpołudniowych, by uczestniczyć w tematycznych warsztatach poświęconych ich aktywizacji, integracji i psychoedukacji. Celem jest wymiana doświadczeń życiowych, dzielenie się dobrymi praktykami oraz nabywanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pod wspólnym hasłem: „Jak się nie dać…”.

Odbyły się już warsztaty o relacjach damsko-męskich oraz o manipulacji i asertywności – oba poprowadzone przez pedagoga i socjoterapeutkę Małgorzatę Łoskot, o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, poprowadzone przez strażaków z janowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Gościem ostatniego spotkania z seniorami była mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która doradzała jak nie dać się oszukać.

Przed uczestnikami projektu jeszcze kilka spotkań, m.in. z udziałem kosmetyczki i dietetyczki – mówi prowadząca świetlicę wiejską „Rudawy” Krystyna Pisarska. - 30 listopada zorganizowany zostanie kolorowy korowód przez wieś pt. „Andrzejkowe Bajanie” zakończony biesiadą plenerową z wróżbami, zabawami, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem. Do udziału w korowodzie seniorzy zapraszają mieszkańców gminy oraz uczniów janowickiej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, a także każdego, kto tego dnia zawita do Janowic Wielkich.

Projekt ”Rady Seniorów - przestrzeń do aktywności obywatelskiej seniorów” jest realizowany przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”, finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group