Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8781
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

Niedziela, 17 marca 2019, 11:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2019, 8:09
Autor: WAC
Powiat: Wsparcie dla polsko – czeskich projektów
Fot. użyczone
Komitet monitorujący Programu Interreg Republika Czeska – Polska „Przekraczamy Granice 2014 – 2020” zdecydował, które z projektów złożonych w ramach ostatnich dwóch naborów w osi priorytetowej 2 – „Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia” otrzymają dofinansowanie unijne. W gronie rekomendowanych znalazły się trzy przedsięwzięcia z naszego regionu.

Przypomnijmy. Program Interreg Republika Czeska – Polska „Przekraczamy Granice 2014 – 2020” umożliwia finansowanie projektów transgranicznych na pograniczu czesko-polskim. Zarządzany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej. Głównymi punktami kontaktowymi dla podmiotów zainteresowanych udziałem w Programie i beneficjentów dofinansowania są Wspólny Sekretariat z siedzibą w Ołomuńcu oraz urzędy marszałkowskie znajdujące się na obszarze programowania.

Na ostatnie dwa nabory wniosków wpłynęło 45 projektów. Spośród nich pozytywnie przez sito komitetu monitorującego przeszło 15 przedsięwzięć. Wśród nich jest wspólny projekt miast Piechowice i Rokytnice nad Izerą: „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy - część zachodnia - Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze” , który otrzymał wsparcie w wysokości 600 tysięcy euro. Dotację w wysokości 247 tysięcy euro otrzymały Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego i czeski związek miast Karkonosze) na realizację projektu „Szlakiem tradycji i produkcji regionalnej w polsko-czeskim rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”. Trzecim wybranym przedsięwzięciem z naszego regionu jest projekt Szklarskiej Poręby i Albrechtic „Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach” z dotacją 1,15 miliona euro.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
4
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group