Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6624
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki… w Kwadracie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 maja 2012, 7:14
Aktualizacja: 7:15
Autor: Petr
Fot. Petr
Wernisaż inaugurujący wystawę „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA” odbył się wczoraj w klubie Kwadrat w Jeleniej Górze. – Przez następne dwa tygodnie wszyscy, którzy odwiedzą lokal będą mogli zobaczyć obrazy ciekłych kryształów najbardziej znanych wrocławian w tym prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i wielokrotnie nagradzanego muzyka Rafała Łuca – mówiły nam Martyna Rzepecka i Patrycja Wizińska, koordynatorki projektu.

Wystawa „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA”, którą można oglądać w Kwadracie to bez wątpienia projekt niezwykle ciekawy złożony z prac z pogranicza nauki i sztuki. Osobliwych, niekiedy przedstawiających coś na kształt połamanych konarów drzew oświetlonych światłem laserów, innym zaś razem zwierząt czy jakichś innych organizmów żywych. A wszystko to z ciekłych kryształów DNA, które pozyskano z próbek krwi najbardziej znanych wrocławian – takich jak prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, wielokrotnie nagradzany muzyk Rafał Łuc, sportowcy z drużyny WKS Śląsk Wrocław oraz rektorów i profesorów wrocławskich uczelni.

– W ramach projektu można zobaczyć niezwykłe fotografie DNA wrocławian z przestrzeni naukowej, społecznej, kulturalnej i sportowej. Każda z nich jest wyjątkowa, tak jak wyjątkowi jesteśmy wszyscy pod względem DNA, które tu nabiera niepowtarzalnej formy, a także imponujących kolorów – mówiły nam Martyna Rzepecka i Patrycja Wizińska, pomysłodawczynie i koordynatorki projektu.

– Jednym z celów wystawy jest promowanie nauk ścisłych poprzez pokazanie ich także jako inspiracji dla działań artystycznych. Ponadto pragniemy zapoznać społeczeństwo z tematem genetyki zwłaszcza w kontekście chorób dziedzicznych – dodały.

Unikatowe obrazy DNA znanych wrocławian można licytować w serwisie Allegro. Pieniądze uzyskane w ten sposób będą przeznaczone na wsparcie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin „Wspólnie” oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Więcej informacji znajdą Państwo w oficjalnym profilu projektu w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Stóg Izerski 28-05-2012 10:18
Facebook... czy wszystkie dodatkowe informacje ma podawać fejs. A jak ktoś nie ma i nie zamierza mieć?
~jej 28-05-2012 10:57
zdjęcia jak zwykle beznadziejne.
~to Stogu 28-05-2012 21:30
to niech se kupi (fejs) heh
~Czytelnik 29-05-2012 3:51
Dokładnie, nie reagujmy nawet. Udawajmy, że nic się nie stało, on niech będzie przekonany, że jest superfotografem, a ludzie po cichu będą się z niego śmiać. To samo dotyczy dresów i głupich cip w legginsach. Po co się denerwować, zwracać uwagę? Nie zaznają oni nigdy ludzkiego szacunku, ani podziwu i to wystarczy. I niech sobie żyją w tej swojej biedzie. Bądźmy dumni, że mamy coś, czego oni nie posiadają - intelekt bądź talent do czegoś. I olejmy ich wszystkich. Niech się zatracają w swojej żałości. Od dzisiaj nie czytam Jelonki.
~PatrycjaW 12-06-2012 23:12
Wielkie dzięki za artykuł i zdjęcia - świetna robota:) 16 06 ściągamy wystawę! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group