Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 7586
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki… w Kwadracie

Poniedziałek, 28 maja 2012, 7:14
Aktualizacja: 7:15
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki… w Kwadracie
Fot. Petr
Wernisaż inaugurujący wystawę „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA” odbył się wczoraj w klubie Kwadrat w Jeleniej Górze. – Przez następne dwa tygodnie wszyscy, którzy odwiedzą lokal będą mogli zobaczyć obrazy ciekłych kryształów najbardziej znanych wrocławian w tym prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i wielokrotnie nagradzanego muzyka Rafała Łuca – mówiły nam Martyna Rzepecka i Patrycja Wizińska, koordynatorki projektu.

Wystawa „Wrocławianie rozebrani do ostatniej nitki DNA”, którą można oglądać w Kwadracie to bez wątpienia projekt niezwykle ciekawy złożony z prac z pogranicza nauki i sztuki. Osobliwych, niekiedy przedstawiających coś na kształt połamanych konarów drzew oświetlonych światłem laserów, innym zaś razem zwierząt czy jakichś innych organizmów żywych. A wszystko to z ciekłych kryształów DNA, które pozyskano z próbek krwi najbardziej znanych wrocławian – takich jak prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, wielokrotnie nagradzany muzyk Rafał Łuc, sportowcy z drużyny WKS Śląsk Wrocław oraz rektorów i profesorów wrocławskich uczelni.

– W ramach projektu można zobaczyć niezwykłe fotografie DNA wrocławian z przestrzeni naukowej, społecznej, kulturalnej i sportowej. Każda z nich jest wyjątkowa, tak jak wyjątkowi jesteśmy wszyscy pod względem DNA, które tu nabiera niepowtarzalnej formy, a także imponujących kolorów – mówiły nam Martyna Rzepecka i Patrycja Wizińska, pomysłodawczynie i koordynatorki projektu.

– Jednym z celów wystawy jest promowanie nauk ścisłych poprzez pokazanie ich także jako inspiracji dla działań artystycznych. Ponadto pragniemy zapoznać społeczeństwo z tematem genetyki zwłaszcza w kontekście chorób dziedzicznych – dodały.

Unikatowe obrazy DNA znanych wrocławian można licytować w serwisie Allegro. Pieniądze uzyskane w ten sposób będą przeznaczone na wsparcie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i Ich Rodzin „Wspólnie” oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Więcej informacji znajdą Państwo w oficjalnym profilu projektu w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group