Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6533
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wrocław dziękuje Ci, Ojcze

Wtorek, 5 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 16:06
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Podczas mszy świętej – dziękczynnej za 26 lat pontyfikatu papieża, modliły się dziesiątki tysięcy osób.

Takich tłumów na wrocławski Rynek, w całej jego historii,
nie był w stanie przyciągnąć nikt inny. Za lata troski
i miłości podziękować Ojcu Świętemu – honorowemu obywatelowi naszego miasta – przyszło wczoraj kilkadziesiąt tysięcy osób

Mszę świętą – dziękczynną, nie żałobną, co podkreślali jej organizatorzy, celebrował ks. arcybiskup Henryk Gołębiewski, metropolita wrocławski, wspomagany przez swego poprzednika ks. kardynała Henryka Gulbinowicza. Udział wzięli w niej również kapłani innych wyznań. – Dziękujemy Bogu za wielki dar dla Kościoła, za dar Ojca Świętego, wielkiego papieża, za dar Jego nauki i posługi. Za Jego życie poświęcone Bogu i człowiekowi, zwłaszcza najbardziej potrzebującemu – mówił w kazaniu metropolita. – Pragnieniem Ojca Świętego było, by Wrocław pozostał wierny tradycji chrześcijańskiej. Dziś serca wrocławian zwracają się ku Bogu w postawie wdzięczności. Wołają do Boga: dziękujemy za dar Jana Pawła II, największego rodaka.
Przed kazaniem fragmenty Pisma Świętego czytali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (List do Hebrajczyków) i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Stopiński (List do Izaaka). Tłum słuchał w milczeniu i skupieniu. Spokojnie udzielono komunii świętej. Księża weszli między ludzi, którzy niekierowani przez nikogo organizowali kolejki, by w tym wzruszającym momencie połączyć się z Bogiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group