Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7206
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wrócili do sali ślubów po 50 latach

Sobota, 2 sierpnia 2014, 9:24
Aktualizacja: Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wrócili do sali ślubów po 50 latach
Fot. Przemo
W piątek (1. sierpnia) w jeleniogórskim Ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali nadanych przez Prezydenta RP parom, które świętują 50. rocznicę ślubu. Odznaczenia z okazji złotych godów wręczał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Jaka jest recepta na tak długi staż małżeński? - Konserwować się za młodu, na starość są wyniki - z uśmiechem mówił pan Euzebiusz Ociepa. - Kiedyś bardziej była jedność, dzisiaj każdy goni za pracą kosztem rodziny - dodał szczęśliwy mąż pani Elżbiety tłumacząc dlaczego w obecnych czasach jest tak wiele rozwodów.

- Trzeba być szczerym, uczciwym, na dobre i złe i będzie wszystko w porządku. W tych czasach jest to trudniejsze, ale możliwe - odpowiadała pani Julia Gieczewska, która 53 lata temu poślubiła pana Józefa.

- Myśmy się dobrali idealnie. Od czasu do czasu pokłócimy się, ale wszystko gra. W październiku przyjedzie rodzina z Anglii i z Poznania i zrobimy imprezę - mówią zgodnie Urszula i Ryszard Dałkowscy, którzy przyznali, że Ratusz jest im doskonale znany, ponieważ całe zawodowe życie tu spędzili.

Szczęśliwym parom życzymy dużo zdrowia, a także kolejnych rocznic: 55 - szmaragdowej lub platynowej, 60 - diamentowej, 65 - żelaznej, 70 - kamiennej, 75 - brylantowej, 80 - dębowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group