Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8966
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wracają pociągi KD

Piątek, 28 sierpnia 2020, 9:45
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 12:15
Autor: WAC
Region: Wracają pociągi KD
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie przywracają pełną siatkę połączeń w regionie. Pociągi wrócą do rozkładu jazdy wraz z jego powakacyjną korektą, która wchodzi w życie od najbliższej niedzieli, 30 sierpnia.

Po kilku miesiącach etapowego przywracania połączeń zawieszonych w związku z epidemią, Koleje Dolnośląskie uruchamiają wszystkie, które były zaplanowane w rocznym rozkładzie jazdy. Decyzję o powrocie do pełnej siatki wraz z korektą rozkładu jazdy przewoźnik podjął w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który jest organizatorem kolejowego transportu pasażerskiego w regionie.

Powrót wszystkich pociągów na ich pierwotne trasy to coś, na co czekali wszyscy; zarówno nasi pasażerowie, jak i my w KD – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. - Kilka miesięcy temu epidemia wymusiła na nas trudne decyzje w postaci cięcia połączeń, ale krok po kroku udało nam się wrócić na właściwe tory. Dosłownie i w przenośni. Dołożyliśmy wszelkich starań, by w związku z końcem sezonu urlopowego i planowanym rozpoczęciem roku szkolnego jak najbardziej ułatwić Dolnoślązakom dojazd do pracy czy szkoły.

Na trasy wrócą między innymi pociągi kursujące na odcinku Kłodzko – Wałbrzych, a całkowicie nowe połączenie zyska relacja Kłodzko Główne – Wrocław Główny. Pociąg pospieszny będzie rozpoczynał swój kurs o godzinie 13:47, natomiast przyjazd do stacji końcowej planowany jest na godzinę 15:16. Na dodatkowe połączenia mogą liczyć również pasażerowie z Kątów Wrocławskich. Od 1 września z Wrocławiem połączą gminę 32 pary pociągów. Dzięki temu jej mieszkańcy będą mogli skorzystać z kolejowych połączeń ze stolicą województwa co 20 minut. Jest to możliwe dzięki wspólnemu projektowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz gminy Kąty Wrocławskie, która dofinansuje dodatkowe połączenia. W efekcie Koleje Dolnośląskie uruchomią 9 dodatkowych par pociągów.

Przewoźnik przypomina, że w pociągach nadal obowiązują procedury bezpieczeństwa i prewencji sanitarnej w związku z sytuacją epidemiczną. Obowiązkowe są maseczek podczas podróży, a do dyspozycji pasażerów są dozowniki z żelem dezynfekującym.

Miejmy stale w pamięci, że za bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników KD odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, którzy pociągami jeździmy - apeluje D. Sławikowski. - Dlatego osobiście apeluję o noszenie maseczek podczas podróży - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group