Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 6123
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wpadka z papierosami

Poniedziałek, 30 marca 2020, 12:02
Aktualizacja: Wtorek, 31 marca 2020, 12:02
Autor: SG
Region: Wpadka z papierosami
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry wraz z funkcjonariuszami KAS ujawnili w jednym z kontrolowanych pojazdów papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 4 mln złotych. Papierosy z Czech miały dojechać na Ukrainę.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania mające na celu sprawdzenie, czy w naczepach samochodów ciężarowych jadących z Czech do Polski nie są przewożone osoby, które chciałyby ominąć kontrolę sanitarną i graniczną.

Wśród wytypowanych pojazdów znalazł się samochód ciężarowy, którego kierowca – 35 letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego - nie chciał powiedzieć funkcjonariuszom jaki towar przewozi. Dodał jedynie, że jedzie z nim na Ukrainę. Po otwarciu naczepy okazało się, że kierowca przewoził płatki owsiane z napisami w języku rosyjskim, których termin przydatności do spożycia już dawno minął. Z uwagi na to funkcjonariusze podjęli decyzję o skontrolowaniu całego przewożonego ładunku. Za paletami płatków owsianych ujawniono kartony, w których przewożone były papierosy znanej marki bez znaków skarbowych akcyzy. Kierowca został zatrzymany. Po przeliczeniu okazało się, że przewoził 5 760 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości ponad 4 mln złotych - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Izba Administracji Skarbowej w Opolu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
1
6%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group