Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: WORD–y: spotkanie z Marszałkiem

Wtorek, 10 marca 2020, 9:01
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 12:38
Autor: TS
Region: WORD–y: spotkanie z Marszałkiem
Fot. TS
4 marca odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy z dyrektorami Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Dolnego Śląska. WORD Jelenia Góra reprezentował dyrektor Wojciech Leszczyk.

Jest to comiesięczne spotkanie robocze, w trakcie którego omawiane są sprawy związane z funkcjonowaniem dolnośląskich ośrodków ruchu drogowego podlegających pod UMWD. Spotkania mają na celu wypracowanie najlepszych standardów obsługi dla osób egzaminowanych w WORD-ach w kontekście wprowadzonych od 1 stycznia 2020 roku zmian przepisów w sposobie egzaminowania.

Od początku roku obowiązuje ustawowy przepis regulujący maksymalną liczbę egzaminów na jednego egzaminatora na dobę, może je odbyć osiem osób i mają one przypisane konkretne godziny egzaminu. W związku z tym z jednej strony oczekiwanie na egzamin w danym dniu uległ skróceniu i nie ma potrzeby wcześniejszego przyjazdu do ośrodka, z drugiej natomiast oczekiwanie na wyznaczenie terminu egzaminu nieznacznie uległo wydłużeniu.

WORD Jelenia Góra oraz podległe Ośrodki Terenowe w: Kamiennej Górze, Miliczu, Bolesławcu oraz Głogowie starają się skrócić czas oczekiwania na egzaminy organizując je również w soboty. Od marca odbywają się egzaminy na kategorię A, AM, A1, A2, które były wstrzymane na okres zimowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group