Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6151
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Wojna bajek" i "Dobrze" w Norwidzie

Czwartek, 18 października 2012, 9:53
Aktualizacja: 9:56
Autor: org
Jelenia Góra: "Wojna bajek" i "Dobrze" w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Dawno niewidziane spektakle pojawią się w najbliższych dniach na obu scenach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Już w piątek, 19 października o godz.19.00 i w niedzielę o godz.17.00 dla dzieci i dorosłych „Wojna bajek” Bogdana Kocy. A na scenie studyjnej – „Dobrze” Tomasza Mana dzisiaj (18 października) i 25 października o godz.19.00.

W "Wojnie bajek" spotykają się bohaterowie bajek znanych i lubianych oraz postaci zupełnie nowe, wyczarowane z komputerowego świata głównego bohatera. Pełna ekspresji muzyka, wpadające w ucho melodie, to niewątpliwe atuty tego przedstawienia. Występują - Elwira Hamerska-Kijańska, Katarzyna Janekowicz, Elżbieta Kosecka, Agata Moczulska, Małgorzata Osiej - Gadzina, Robert Dudzik, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Jacek Paruszyński, Tadeusz Wnuk oraz w roli Małego Wojtusia – Kacper Grondowy.

Na Scenie Studyjnej „Dobrze” Tomasza Mana. To emanująca niezwykłym ciepłem i optymizmem opowieść o prostych sprawach zwyczajnych ludzi i o tym, że w każdym wieku można mieć marzenia i spełniać je. „Dobrze” to pochwała życia we wszystkich jego odcieniach; to sztuka o akceptowaniu siebie ze wszystkimi niedoskonałościami i wadami. Występują : Magdalena Kępińska, Jarosław Góral, Igor Kowalik (gościnnie), Kazimierz Krzaczkowski.

Kolejna propozycja, to spotkanie z ulubionym bohaterem znakomitego francuskiego autora, Francisa Vebera, François Pignonem w spektaklu pt.”Zakała” - na Dużej Scenie 26,27 i 28 października o godz. 19.00. W tej brawurowej komedii, zrealizowanej przez Stefana Szaciłowskiego, występują: Magdalena Kępińska, Robert Dudzik, Jarosław Góral, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Marek Prażanowski (gościnnie).

Na każdy ze spektakli mamy po jednej podwójnej wejściówce. Są one do odbioru w kasie teatru na hasło „Jelonka.com” na godzinę przed spektaklem czyli od godziny 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group