Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 8525
Zalogowanych: 69
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wodospad Szklarki jest dostępny

Czwartek, 29 lutego 2024, 10:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Wodospad Szklarki jest dostępny
Fot. Karkonoski Park Narodowy
Nadleśnictwo Szklarska Poręba w związku z potencjalnym zagrożeniem niewybuchami oraz przedmiotami niebezpiecznymi, do 30 czerwca wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Leśnictwa Roztoka, w pobliżu Wodospadu Szklarki. Dostęp do samego wodospadu nie został zamknięty.
Niestety, wraz z deszczami wychodzą na jaw niebezpieczne niewybuchy oraz inne przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia - wyjaśnia Nadleśnictwo Szklarska Poręba. - Dlatego też, w trosce o Wasze dobro, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu okresowego zakazu wstępu na teren Leśnictwa Roztoka do końca czerwca. Chcemy zapewnić że podjęliśmy tę decyzję w celu ochrony lokalnej społeczności oraz wszystkich odwiedzających ten piękny teren. Bezpieczeństwo nas wszystkich jest naszym priorytetem.

W sumie do końca czerwca zamknięto około 200 hektarów terenu leśnego. Między innymi są to odcinki szlaków, które prowadzą w rejon wodospadu Szklarki. Chodzi głównie o szlak wzdłuż Kamiennej od Betonowego Mostu do punktu kasowo-informacyjnego KPN. Jak informuje Karkonoski Park Narodowy sam Wodospad Szklarki pozostaje dostępny. Otwarte są szlaki prowadzące do niego zarówno ze Szklarskiej Poręby od ulicy Kołłątaja jak i od strony parkingu przy drodze krajowej nr 3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
3
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
948
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
16%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
30%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
49%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Zranieni geniusze: jak trauma napędza technologie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kościół i wiara
Parafia Garnizonowa uczciła Boże Ciało
 
Aktualności
Młodzi sportowcy nagrodzeni
 
Jelenia Góra - KARR
Ważna informacja dla przedsiębiorców!
 
Aktualności
Tłumy wiernych na procesji na Zabobrzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group