• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:55
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 3139
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Woda nie zdrożeje

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:37
Autor: konrad
   Nie będzie podwyżki cen wody, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu wzrost cen wydawał się w Jeleniej Górze nieuchronny. Okazało się, że wystarczyła zmiana na stołku prezesa, żeby spółka Wodnik zaczęła pracować lepiej.

         Jak powiedział obecny prezes Wodnika, Stanisław Dziedzic, zaczęto skutecznie egzekwować opłaty od tych, którzy za wodę nie płacili nawet latami. W większości byli to odbiorcy indywidualni, podłączeni do instalacji wodnych bez oddzielnych zaworów. Poskutkowały też zmiany organizacyjne, które zmniejszyły skalę marnotrawstwa w firmie.
- Te posunięcia zwiększyły nasze wpływy a ograniczyły koszty - wyjaśnia prezes Dziedzic. - Dlatego odstąpiliśmy od podwyższania cen wody w przyszłym roku. Ale to nie koniec zmian w firmie. W tej chwili trwają prace nad zmianą organizacji spółki Wodnik, tak, aby do minimum ograniczyć niegospodarność i marnotrawstwo - powiedział prezes Wodnika.

         Działania prezesa Dziedzica chwalą nawet najwięksi opozycjoniści w jeleniogórskiej radzie miejskiej, dla których Wodnik był do niedawna przykładem niegospodarności i marnotrawstwa. Radny Robert Prystrom powiedział, że jest pełen podziwu dla sprawności nowego prezesa, który w kilka miesięcy zlikwidował najbardziej widoczne nieprawidłowości. Udało mu się też usunąć z firmy poprzedniego prezesa, który walczył o zatrzymanie etatu w Wodniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Jeleniogórzanin 29-12-2005 16:40
jeśli woda nie zdrożeje, to dlaczego mają podrożeć bilety mzk? może prezes dziedzic weźmie tam etat dyrektora? <lol>
~Kukunia 30-12-2005 0:43
Wrocław ma o 30% tańszą niż my wodę (zresztą ścieki też), jak on to robią? Przecież to ponad 100 km od źródeł...Tamci to muszą chwalić prezesa!
~spółdzielca 30-12-2005 18:30
A JSM Zabobrze dodaje ryczałt ponad złocisza od osoby za jakieś rożnice w spożyciu wody. Mieszkańcy rozliczają się bezpośrednio z wodomierzy a tu jakieś partyzancko-komunistyczne nawroty w zarządzaniu. Coś mi się wydaje że traktowanie własności spółdzielczej jako własny folwark źle się dla postkomuchów zatrudnionych w JSM źle skończy.
~Lokator 3-01-2006 13:48
No proszę w myśl powiedzonka jak go nie kijem to go pałą. Wodnik nie podnosi ceny wody, ale Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa i tak nam w wysokośći 2.23 zł od osoby karze zrobic zrzutkę na rzecz Wodnika... Brawo zarząd JSM !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group