Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3655
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Woda nie zdrożeje

Czwartek, 29 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:37
Autor: konrad
   Nie będzie podwyżki cen wody, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu wzrost cen wydawał się w Jeleniej Górze nieuchronny. Okazało się, że wystarczyła zmiana na stołku prezesa, żeby spółka Wodnik zaczęła pracować lepiej.

         Jak powiedział obecny prezes Wodnika, Stanisław Dziedzic, zaczęto skutecznie egzekwować opłaty od tych, którzy za wodę nie płacili nawet latami. W większości byli to odbiorcy indywidualni, podłączeni do instalacji wodnych bez oddzielnych zaworów. Poskutkowały też zmiany organizacyjne, które zmniejszyły skalę marnotrawstwa w firmie.
- Te posunięcia zwiększyły nasze wpływy a ograniczyły koszty - wyjaśnia prezes Dziedzic. - Dlatego odstąpiliśmy od podwyższania cen wody w przyszłym roku. Ale to nie koniec zmian w firmie. W tej chwili trwają prace nad zmianą organizacji spółki Wodnik, tak, aby do minimum ograniczyć niegospodarność i marnotrawstwo - powiedział prezes Wodnika.

         Działania prezesa Dziedzica chwalą nawet najwięksi opozycjoniści w jeleniogórskiej radzie miejskiej, dla których Wodnik był do niedawna przykładem niegospodarności i marnotrawstwa. Radny Robert Prystrom powiedział, że jest pełen podziwu dla sprawności nowego prezesa, który w kilka miesięcy zlikwidował najbardziej widoczne nieprawidłowości. Udało mu się też usunąć z firmy poprzedniego prezesa, który walczył o zatrzymanie etatu w Wodniku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group