Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5209
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Wniosek o odwołanie prezesa KCGO

Środa, 13 lutego 2019, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2019, 11:08
Autor: WAC
Kostrzyca: Wniosek o odwołanie prezesa KCGO
Fot. użyczone
Zgromadzenie wspólników Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami niejednogłośnie podjęło uchwałę rekomendującą Radzie Nadzorczej odwołanie jego Prezesa Zarządu Mieczysława Lewandowicza.

Decyzja ta jest pokłosiem zamieszania i kiepskiej atmosfery, jakie od miesięcy towarzyszą funkcjonowaniu „śmieciowego” zakładu w Kostrzycy. Na terenie KCGO zalegają tony odpadów, które trafiły tam jako materiał do przerobu na opałowy pellet w instalacji należącej do spółki Green Energy Power. Problem w tym, że instalacja działa w znacznie ograniczonym zakresie, co - jak mówi się nieoficjalnie - jest związane z problemami GEP ze znalezieniem odbiorców pelletu. W tej sytuacji wielu okolicznych mieszkańców obawia się że prędzej, czy później dojdzie do katastrofy ekologicznej.

Dodatkowo działająca w firmie od niedawna organizacja związkowa weszła w spór zbiorowy z jej kierownictwem. Postulaty związkowców dotyczą kwestii płacowych (pracownicy chcą podwyżki pensji) oraz poprawy warunków BHP w zakładzie. Protestujący nie zgadzają się też na nierówne traktowanie pracowników w ramach tej samej grupy płacowej.

Uważam, że sytuacja dojrzała do radykalnych rozwiązań, gdyż obecny prezes stracił zaufanie większości wspólników KCGO – mówi kierujący zgromadzeniem wspólników KCGO Michał Orman. - Jego osoba - moim zdaniem - nie gwarantuje rozwiązania problemów w funkcjonowaniu zakładu. Nie przedstawił też wizji jego funkcjonowania w przyszłości. Dlatego uważam, że na najbliższym posiedzeniu Rada Nadzorcza powinna odwołać M. Lewandowicza z funkcji prezesa, a najlepiej powołać też od razu jego następcę. Wkrótce też zamierzamy zająć się też kwestią współpracy ze spółką Green Energy Power.
Chylę czoło przed decyzją zgromadzenia wspólników i nie będę jej komentował – mówi prezes KCGO M. Lewandowicz. - Zwłaszcza, że oficjalnie nikt nie przedstawił mi jej przyczyn i w związku z tym nie mogę się do nich odnieść.

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
640
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group