Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7665
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wlenianie górą w Jeleniej Górze

Wtorek, 23 marca 2010, 14:53
Aktualizacja: Środa, 24 marca 2010, 7:50
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wlenianie górą w Jeleniej Górze
Fot. TEJO
Oskar Zych i Krzysztof Dąbrowski mieszkają we Wleniu, ale nie przeszkadzało im to w nakręceniu bardzo udanego filmu o naszym mieście w konkursie w ramach projektu „Moja mała ojczyzna”. Ostatecznie dzieło uczniów III LO w Jeleniej Górze wygrało zmagania zarówno w klasyfikacji jury jak i w plebiscycie publiczności.

Finał konkursu na film „Siedem minut o Ziemi jeleniogórskiej” odbył się dziś w Książnicy Karkonoskiej, która – wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – współorganizuje cały projekt „Moja mała ojczyzna”. Wszystkich przywitała Kazimiera Pitera, pomysłodawczyni i główna koordynatorka działań.

Na pokazy finałowe zaproszono dyrektora KK Marcina Zawiłę. Ten podkreślił, że historia Jeleniej Góry wciąż nie jest jeszcze dobrze opracowana i popularyzacja tematyki lokalnej wśród młodzieży to cenny wkład, który na pewno wzmocni więzi młodych ludzi z miastem.

W finałowych prezentacjach publiczność głosowała na – jej zdaniem – najbardziej udany film. Jurorzy, którym przewodniczyła obecna na wydarzeniu Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji i polityki informacyjnej magistratu, wyniki znali już wcześniej. Jednak obydwa werdykty okazały się zaskakująco zgodne. Wszystkich ujęła produkcja dwóch licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych: Oskara Zycha i Krzysztofa Dąbrowskiego.

– Jesteśmy w Wlenia – zastrzegli autorzy. Ale – jak się okazało – ich pochodzenie chyba w tym przypadku to atut. Pokazali Jelenią Górę świeżym okiem, ciekawymi ujęciami, a wszystko ujęte w zgrabny montaż możliwy dzięki umiejętnemu wykorzystaniu programów komputerowych.
Drugie miejsce przypadło młodzieży z ZSLiZ nr 2 z Sobieszowa za świetną fabularyzowaną etiudę o Jeleniej Górze. Trzecią lokatę zdobyli panowie z „Elektronika”.

Uczestnicy podkreślili, że mieli bardzo mało czasu na przygotowanie filmów. Nie zawsze też sprzyjała pogoda. Jeden z autorów, uczeń z ZSE-T, musiał zrobić film w dwa dni, bo osoby, które się tego podjęły wcześniej, nie sprostały wyzwaniu. Warto też przypomnieć, że kamery, którymi nakręcono filmy, to prezent od Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry. – Zbieramy wszystkie uwagi, aby w przyszłym roku lepiej ten konkurs zorganizować – powiedziała Kazimiera Pitera.
Laureaci dostali nagrody specjalne, a wszyscy uczestnicy - pamiątki i dyplomy. Filmy będzie można niebawem obejrzeć na stronie Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej oraz witrynie miasta.

W projekcie biorą udział: zespoły szkół licealnych i zawodowych nr 1 i 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, ZSEiT, ZST „Mechanik”, ZSE „Elektronik”, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz Zespół Szkól Licealnych i Usługowych. Kolejnym wydarzeniem MMO będzie konkurs tyczący zamków i pałaców Kotliny Jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group