Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 5737
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Władze miasta walczą o lepsze warunki Kawki

Czwartek, 20 marca 2014, 8:57
Aktualizacja: Piątek, 21 marca 2014, 7:24
Autor: Angela
Władze Jeleniej Góry wystąpiły do Narodowego Funduszu Ochrony środowiska o wprowadzenie zmian do programu Kawka. Chodzi o likwidację źródeł zanieczyszczenia powietrza. Według obecnych przepisów dofinansowanie do termomodernizacji obiektów jest obecnie tylko dla wybranych.

- Okazało się, że to co miało być największą atrakcją Kawki, czyli możliwość termomodernizacji budynków, w których wymieniane jest ogrzewanie, będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy przynajmniej 50 procent mieszkań zmieni swoje ogrzewanie. Okazuje się jednak, że wielu naszych mieszkańców już wprowadziło gaz i teraz mamy problem z uzyskaniem tych pieniędzy – tłumaczy Marcin Zawiła. – Wystąpiliśmy o zmianę przepisów – dodaje prezydent Jeleniej Góry.

Jednocześnie władze miasta zapewniają, że niezależnie od tego cały czas trwa wdrażanie programu Kawka. Realizacja rządowego programu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku od Osiedle XX-Lecia. - To wielka szansa na szybkie ograniczenie tzw. niskiej emisji, w tym pyłu zawieszonego w powietrzu – podkreśla prezydent Marcin Zawiła.

Każdy z właścicieli domu czy mieszkania, który zdecyduje się na likwidację zwykłego pieca, może liczyć na pokrycie do 60% kosztów instalacji nowego źródła ciepła w formie dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także na 30% środków w formie preferencyjnej pożyczki, co oznacza, że musi mieć tylko 10 procent wkładu własnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group