Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5604
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wkrótce nowe zasady gospodarki odpadami

Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: UM
JELENIA GÓRA: Wkrótce nowe zasady gospodarki odpadami
Fot. RED
Samorząd przygotowuje się do wdrożenia w życie o gospodarowaniu odpadami. Zmienią się niemal całkowicie wszystkie reguły obowiązujące dotychczas w tej branży. Większość nieczystości trzeba będzie utylizować lub spalić.

- Jednym z nowych zjawisk jest m.in. fakt, że „właścicielem” wszystkich odpadów staje się samorząd, który musi zgodnie z regułami prawa o zamówieniach publicznych rozpisać przetargi nie tylko na zbieranie, ale – przede wszystkim – segregację i utylizację odpadów - poinformował Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W konsekwencji wymogów unijnych na składowisko w perspektywie kilku lat ma trafiać nie więcej, niż do 15 procent odpadów, reszta powinna być spalana lub poddawane recyklingowi. Miasto musi się określić co do rodzaju instalacji utylizacyjnej, firmy, która to będzie prowadzić, a także wybrać regionalne składowisko dla odpadów jeleniogórskich.

Ten wybór będzie podlegał zatwierdzeniu przez Urząd Marszałkowski. - Dokonujemy wszelkich niezbędnych analiz w tej sprawie, w najbliższym czasie poinformujemy publicznie o bieżących ustaleniach i wynikach cząstkowych analiz, bo są one bardzo symptomatyczne - czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group