Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3751
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wizyta szefa Castoramy w Polcoloricie

Wtorek, 17 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2007, 23:16
Autor: TS
Kotlina Jeleniogórska: Wizyta szefa Castoramy w Polcoloricie
Fot. Angelika Grzywacz
Zakłady Ceramiczne S.A. POLKOLORIT od dziewięciu lat współpracują z brytyjską siecią obiektów handlowych "Castorama" - Dom, Wnętrze, Ogród- sprzedających między innymi materiały budowlane.

Dynamiczny rozwój Castoramy nabrał jeszcze większego tempa od 2004 roku. Jest szansa na to, że obie firmy na tym nie poprzestaną. Wiąże się to między innymi z planowaną budową obiektu handlowego "Castorama" Dom, Wnętrze, Ogród, który ma być usytuowany w Jeleniej Górze w rejonie ulic Alei Jana Pawła II i ul. Grunwaldzkiej.

Z tej okazji Dyrektor Generalny CASTORAMA POLSKA - Claude ACQUART, razem z najbliższymi współpracownikami, gościł 17 bm. w jeleniogórskim Ratuszu podczas sesji Rady Miasta oraz w zakładzie produkcyjnym POLKOLORIT SA w Piechowicach.

Planowane otwarcie obiektu handlowego Castoramy w Jeleniej Górze (I półrocze 2008 roku) zwiększy zapewne sprzedaż wyrobów Ceramiki POLKOLORIT, ale i tak od trzech lat CASTORAMA odbiera rokrocznie około 20 procent produkcji POLKOLORIT SA.

Jak powiedział Claude Acquart to efekt dużego zaufania, jakim Castorama darzy Grupę Kapitałową POLKOLORIT SA. - To wieloletnie zaufanie zbudowane zostało na trzech fundamentach: wysokiej jakości i terminowości dostaw Ceramiki POLKOLORIT oraz terminowych płatności ze strony Castoramy.

Dobrze rozwijające się partnerstwo daje nam wiele satysfakcji, oraz dopinguje nas do podnoszenia jeszcze wyżej poprzeczki naszych przyszłych dokonań - powiedział Claude Acquart, który odwiedził niedawno wybudowany zakład produkcyjny Ceramiki MARCONI w Piechowicach, po którym oprowadzał Go Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej POLKOLORIT S.A. - Wiktor Marconi.

Claude Acquart zapoznał się z procesem produkcji płytki ceramicznej Polkoloritu począwszy od pobrania, zmielenia materiału i przetwarzania w płynną masę po gotowy wyrób w postaci pięknej płytki ceramicznej. Pan Acquart, zwiedzając był pod wrażeniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Osobiście na zakończenie wizyty potwierdził, że jego firma wybrała dobrego partnera do współpracy.

- W latach 2004-2006 CASTORAMA była najlepszym klientem Ceramiki POLKOLORIT. Nasz rozwój oraz nasze nowe miejsca pracy stworzone zostały pośrednio dzięki CASTORAMIE. Do tej pory dynamiczny rozwój CASTORAMY szedł w parze z rozwojem Ceramiki POLOKOLORIT, a teraz mamy nadzieję, iż rozwój Ceramiki POLKOLORIT będzie szedł w parze nie tylko z CASTORAMA POLSKA, ale i CASTORAMA EUROPA - powiedział na zakończenie spotkania Wiktor Marconi.

<b>Kilkanaście lat w Polsce</b>
W 1994 roku przybyła do naszego kraju grupa założycielska CASTORAMA POLSKA. Castorama, otworzyła swój pierwszy obiekt handlowy "Castorama" Dom, Wnętrze, Ogród w Warszawie w 1997, w świetnej lokalizacji : narożnik Alei Jerozolimskich i ul. Popularnej. Od tego czasu Castorama zrealizowała w Polsce 36 takich obiektów. W Jeleniej Górze planowany jest następny w którym zatrudnienie znajdzie około 200 osób.

<b>W Europie i na świecie</b>
Grupa Kingfisher do której należy sieć sklepów CASTORAMA jest liderem w dystrybucji produktów do majsterkowania w Europie i zajmuje trzecie miejsce na świecie. Grupa jest obecna na rynku brytyjskim, francuskim, polskim, włoskim, chińskim, tajwańskim, koreańskim, hiszpańskim, tureckim i rosyjskim. Zarządza ponad 650 sklepami w 11 krajach Europy i Azji.

– Będziemy polecać wyroby Grupy Kapitałowej POLCOLORIT SA nie tylko naszym klientom, ale również postaramy się pomóc aby ta dynamicznie rozwijająca się firma mogła dostarczać swoje produkty w innych sklepach sieci na terenie Europy. Pozytywny skutek naszych rekomendacji produkcji POLKOLORITU w tych punktach handlowych pozwoli firmie jeszcze bardziej zwiększyć produkcję, a więc i zatrudnienie – powiedział na zakończenie Pan Claude Acquart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group