Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wizyta gości z Chin i... wpadka

Czwartek, 19 września 2019, 8:05
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2019, 11:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wizyta gości z Chin i... wpadka
Fot. Przemek Kaczałko
Delegacja z chińskiego miasta Huangshan, która na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego odwiedza Jelenią Górę – spotkała się wczoraj (18.09) z władzami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Nie sposób nie odnotować pomyłki jeleniogórskiej uczelni, która przygotowała flagę Polski, Unii Europejskiej oraz... Turcji – zamiast Chińskiej Republiki Ludowej.
Delegacja chińska chciała zobaczyć jak wygląda Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa - u nich również są uczelnie i mamy nadzieję, że to nie będzie tylko wizyta kurtuazyjna, ale uda się nawiązać współpracę z uczelniami z Huangshan - powiedział Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW.
Uczelnie kładą w tej chwili duży nacisk na umiędzynarodowienie - młodzież jeżdżąc do innych krajów europejskich, ale również do Chin - patrzą jak wygląda inna kultura - uczy to tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka - to niezwykle ważny element w edukacji uczelni wyższych - dodał prorektor.

Podczas spotkania miała miejsce wymiana upominków, jeleniogórska uczelnia zaprezentowała swoją bazę dydaktyczną oraz wyjątkową lokalizację. Warto zaznaczyć, że Huangshan leży u podnóża równie pięknych Gór Żółtych i to właśnie podobieństwo obu miast przyciągnęło gości z Państwa Środka do Jeleniej Góry. Dzień wcześniej delegacja chińska spotkała się z władzami miasta i Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, gdzie podpisano umowę intencyjną w sprawie współpracy w branży turystycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

32
28%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
6
5%
Smuci
7
6%
Złości
65
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group