Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2371
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wizja Kocy na kolejne trzy lata

Czwartek, 24 czerwca 2010, 16:31
Aktualizacja: 16:36
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Wizja Kocy na kolejne trzy lata
Fot. TEJO
Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Norwida Bogdan Koca odebrał z rąk prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego umowę zarządzania placówką do 2013 roku.

Zdaniem władz miasta, urzędników i wielu widzów polityka Bogdana Kocy jest spójna, rozwojowa i ciekawa. Od czasu objęcia przez niego stanowiska dyrektora, do teatru znów zaczęło przychodzić wielu widzów, a na niektóre przedstawienia brakuje miejsc.

– Podjąłem decyzję o przedłużeniu dotychczasowemu dyrektorowi im. C.K. Norwida, Bogdanowi Kocy umowy na kolejne trzy lata do 30 czerwca 2013 roku. Będzie on wiec nadal pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego jeleniogórskiego teatru – tłumaczy Marek Obrębalski.

Przeanalizowałem zarówno stronę finansową oraz artystyczną i uważam, że Bogdan Koca realizuje bardzo ciekawy program, który jest odpowiedzią na potrzeby jeleniogórzan. Zapoznałem się też z opiniami różnych środowisk artystycznych, specjalistów w tej dziedzinie, a także mieszkańców, którzy coraz liczniej uczestniczą w prezentacjach naszego teatru – mówi szef miasta.

Bogdan Koca jest pierwszym dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. C. K. Norwida po rozdzieleniu poprzedniej instytucji Teatru Jeleniogórskiego Scen Animacji i Dramatycznej na dwa odrębne organizmy. Kiedy wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony przed ponad rokiem, przedstawił wizję rozwoju teatru na pięć lat. Wówczas miasto podpisało z Kocą umowę na 15 miesięcy. W kuluarach szeptano o możliwości nieprzedłużenia kontraktu i zatrudnienia kogoś z zewnątrz. Padały nawet konkretne nazwiska. Te zapowiedzi nie sprawdziły się.

- Cieszę się, że otrzymałem umowę na trzy lata, bo w takim okresie czasu można coś już zaplanować. Będę w dalszym ciągu pracował nad tym, by teatr rozwijał się harmonijnie i był w kontakcie z widzami. Tymczasem kontynuuję rozpoczętą pracę, a w przyszłości być może skupimy się tez na wyjazdach krajowych i zagranicznych – komentuje Bogdan Koca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group