Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6490
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wiszące ogrody” Katarzyny Groniec urzekły publiczność

Poniedziałek, 17 marca 2014, 8:57
Aktualizacja: Wtorek, 18 marca 2014, 7:46
Autor: Elster
Jelenia Góra: „Wiszące ogrody” Katarzyny Groniec urzekły publiczność
Fot. Mestral
W minioną sobotę (15 marca) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury w koncercie zatytułowanym „Wiszące ogrody już się przeżyły” wystąpiła Katarzyna Groniec, zdobywczyni Dyplomu Mistrzowskiego Nagrody im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej, uhonorowana główną nagrodą na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej 97, znana m.in. z pierwszoplanowej roli Anki w musicalu „Metro” Janusza Józefowicza.

Recital Katarzyny Groniec odbył się w ramach trasy promującej studyjną płytę artystki „Wiszące ogrody” i był swoistym podsumowaniem kilkunastu ostatnich lat jej działalności artystycznej. Na scenie towarzyszyli jej muzycy: Łukasz Damrych – fortepian, Tomasz Pierzchniak – kontrabas oraz Wojciech Buliński - perkusja.

Solistka efektownie wypracowała swój image posługując się utworami autorstwa klasyków: Bertolta Brechta, Jacquesa Brela, Nicka Cave'a, Leonarda Cohena, Paolo Conte, Elvisa Costello i Kurta Weilla.

Publiczność świetnie się bawiła przy piosenkach: „Byki”, „Jacky”, „Kosmonautki”, „Mandalay” czy „Przekleństwo Millhaven”. Z kolei widzowie wzruszali się choćby przy kompozycji Jacquesa Brela „Amsterdam”.

Artystka przybierała różne pozy i mową ciała interpretowała słowa piosenek. Każdy utwór, który wykonała, to wręcz jednoaktowa inscenizacja. Szept, krzyk, intonacja, mimika - to środki wyrazu jakimi Katarzyna Groniec operowała.

Po rzęsistych oklaskach Katarzyna Groniec i jej formacja zdecydowali się na bis. Wykonano więc m.in. kompozycje: „Krzyżówka” i „Przetańczyłam już wszystko”.

Bezpośrednio po koncercie w foyer JCK można było nabyć płyty Katarzyny Groniec. Przy oddzielnym stoliku z ochotą rozdawała autografy, po które ustawiła się spora kolejka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group