Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9262
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wiosenne porządki na górskich szlakach

Piątek, 7 maja 2010, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Karolina
REGION: Wiosenne porządki na górskich szlakach
Fot. Organizatorzy
W najbliższy weekend, 8 i 9 maja w Jakuszycach odbędzie się impreza pod nazwą „Wiosna w Górach Izerskich 2010”. Celem organizatorów jest zachęcenie jak największej liczby osób do posprzątania szlaków i duktów leśnych na terenie Gór Izerskich. Nagrodą za wytężoną pracę będą liczne atrakcje, m.in. wernisaż wystawy fotograficznej, kiermasz książek oraz ogniska z poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę od godz. 9.00 pod Stacją Turystyczną ORLE w Jakuszycach. Worki na śmieci, ochronne rękawice i wskazówki o odcinkach do posprzątania będą dostępne w Schronisku ORLE, Gospodzie Granicznej BOMBAJ oraz Chatce Górzystów. Natomiast po południu odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Okna Jizerki”, autorstwa Waldemara Koczewskiego. Jego prace zostaną wystawione w Galerii ORLE.

Tego samego dnia będzie można zobaczyć multimedialną prezentację Romana Karpaša pod nazwą „Jizerskie hory”. Autor jest także wydawcą i współtwórcą pierwszej monografii o polskich i czeskich Górach Izerskich. Podczas spotkania autorskiego będzie można usłyszeć opowieść o idei oraz powstaniu tej niezwykłej książki, a następnie zakupić ją po promocyjnej cenie. W świetlicy Stacji Turystycznej ORLE odbędzie się również kiermasz wydawnictw i materiałów, poświęconym tutejszym terenom.

Na zakończenie pierwszego dnia imprezy organizatorzy zaplanowali ognisko z poczęstunkiem, połączone ze wspólnym śpiewem i zabawą. W niedzielę ciąg dalszy sprzątania szlaków i duktów leśnych w Górach Izerskich, a o godz. 14.00 uroczyste zakończenie imprezy. Tuż obok Gospody Granicznej BOMBAJ w Jakuszycach ponownie zostanie rozpalone ognisko dla wszystkich uczestników, a przy nim pogadanka pod hasłem „Wczoraj i dzisiaj Kolei Izerskiej”.

Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronach internetowych miasta Szklarskiej Poręby i organizatora, którym jest Towarzystwo Izerskie i partnerzy. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zachęcają każdego do wspólnej pracy przy porządkowaniu szlaków oraz do miłego spędzenia czasu w trakcie majowego weekendu. Impreza jest bezpłatna i skierowana do wszystkich miłośników Gór Izerskich, którzy chcą dowiedzieć się o tych terenach czegoś nowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1171
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group