Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5324
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiosenne finały „Ligi Rocka” ruszyły z kopyta.

Sobota, 12 marca 2011, 7:49
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2011, 10:39
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Wiosenne finały „Ligi Rocka” ruszyły z kopyta.
Fot. Coolazooch
Wczoraj, 11 marca 2011 w sali koncertowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1–go Maja 60 ruszyły wiosenne finały „Ligi Rocka”. Jak wypadł pierwszy z koncertów, którego laureaci wystąpią podczas majowej gali będącej zwieńczeniem tegorocznej „Ligi..”?

Znakomicie. Biorąc pod uwagę bohaterską frekwencję, która towarzyszyła wczoraj występom kapel takich jak: ZGON (grunge, punk, ska), BOLILOL (rock), MEPHARIS (thrash, heavymetal), FADE (progressive metal), COCKROACH (metal) czy niekwestionowanej gwiazdy wieczoru – zespołu BRIMA (rock) z Niemiec, można pokusić się o generalizację, że młodzi ludzie zdążyli już stęsknić się za kultowym cyklem koncertów, corocznie wstrzymywanych w okresie zimy. Było szaleństwo, pogo i stage diving jakich mało, a co najważniejsze, na trzeźwo. I tu ukłon w stronę organizatorów oraz ochrony, która skrzętnie zadbała, by żadnych ekscesów w gronie „młodych-gniewnych” nie było.

Tak czy siak, wczorajszy koncert udał się bardzo dobrze, zarówno w opinii artystów, jak i biorących udział w imprezie. – Jeleniogórska „Liga Rocka” to świetna inicjatywa, pozwalająca młodym ludziom zabawić się przy odrobinie dobrej muzyki. Cieszymy się, że mieliśmy okazję tu właśnie wystąpić, choć początkowo obawialiśmy się, że ludzie nastawieni na rocka w jego cięższych odmianach mogą nas źle odebrać. Były to jednak płonne obawy – powiedziała nam wokalistka niemieckiej BRIMY, Sabrina Roelke.

Istotnie bowiem, wszystkie zespoły, które wystąpiły wczoraj na „Lidze Rocka” spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiki. Oklaski, gwizdy, piski i okrzyki uznania w stronę artystów, oto, czym nagradzało z euforią szerokie gro fanów każdą z formacji. – To był naprawdę rewelacyjny koncert. Zresztą, jak każdy tutaj. Na ligę przychodzę od dwóch lat i zawsze bawię się znakomicie. Spotykam się z kolegami, wspólnie możemy posłuchać na żywo „muzy”, którą wszyscy lubimy. „Liga” jest również imprezą na kieszeń młodego człowieka, to jest istotne. Bilet za 5 zł? Śmieszne pieniądze – ocenił Łukasz Gomułka, jeden z uczestników.

– Finały „Ligi...” to nic innego, jak świeży powiew współczesnej muzyki rockowej. W ramach tych właśnie koncertów występują nie tylko artyści z Polski, lecz także zagraniczne gwiazdy, jak choćby niemiecka BRIMA. Rock w wykonaniu młodych z myślą o młodych, którego warto posłuchać – zachęca Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Jeleniogórska „Liga Rocka” to projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Partnerem JCK w Jeleniej Górze jest Socjokulturalne Centrum Steinhaus.e.V. Bautzen. Patronem Ligi Rocka jest tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group