Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5639
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiosenna wizyta przedszkolaków w pasiece

Poniedziałek, 29 maja 2017, 8:40
Aktualizacja: 8:46
Autor: MP13
Jelenia Góra: Wiosenna wizyta przedszkolaków w pasiece
Fot. Użyczone/MP13
Dwie najstarsze grupy przedszkolaków z jeleniogórskiego Miejskiego Przedszkola Nr 13 pojechały do Kromnowa do pasieki gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych przybliżających im znaczenie i rolę pszczoły w życiu człowieka.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały Jana Wójcika, który opowiadał im po co są potrzebne pszczoły, kto najważniejszy jest w pszczelej rodzinie i co takiego produkują pszczoły oprócz miodu. Następnie poubierane w odpowiednie stroje grupkami udały się do tej części ogrodu, gdzie są ule.

Warsztaty nie obyły się bez kosztowania pysznego słodkiego miodu. Po części edukacyjnej było wspólne grillowanie, śpiewanie i zabawy z przemiłymi gospodarzami.

Wręczając pamiątkowy dyplom Janowi Wójcikowi, Zuzannie Turwanickiej i Czesławowi Turwanickiemu przedszkolaki dziękowały za wieloletnią współpracę, za kolejne zaproszenie do pasieki z nadzieja na następne.

Nim dzieci pożegnały się z gospodarzem pasieki, wzięły udział w mini konkursie. Pytania dotyczyły oczywiście wizyty i zdobytej wiedzy na temat życia pszczół i ich potrzeby hodowania w pasiekach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group