Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8252
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Windą na spektakl w Teatrze im. Norwida

Sobota, 12 września 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Windą na spektakl w Teatrze im. Norwida
Jak dobrze pójdzie, do Teatru im. Norwida niepełnosprawni wjadą windą.
Fot. TEJO
Przebudowa placu przed gmachem teatru oraz zamontowanie windy w budynku to zadania, których celem będzie zlikwidowanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Będą zrealizowane, jeśli złożony wniosek zostanie pozytywnie zaakceptowany. Pozytywnie przeszedł już ocenę formalną.

Wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego w priorytecie Turystyka Kulturalna zatytułowany „Zniesienie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze” został opracowany przez pracowników teatru i złożony w czerwcu. W sierpniu z 48 zgłoszonych znalazł się on w 43, które przeszły pozytywną ocenę formalną. Na dniach mają się też pojawić wyniki oceny merytorycznej.

– Jeśli uda nam się pozyskać pieniądze, w ramach zadań wpisanych we wniosku ma zostać przebudowany plac przez teatrem, który zlikwiduje bariery dla osób niepełnosprawnych, w tym schody oraz w pierwszym holu zamontowana zostanie winda, która będzie przetransportowywać osoby niepełnosprawne na widownię – mówi Jolanta Adamczyk, która w Teatrze im. Norwida zajmuje się m.in. projektami i współpracą zagraniczną.

Jak na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie miałby ruszyć prace. Wszystko będzie bowiem zależało od terminów, w jakich rozpatrzone zostaną wnioski. Całkowity szacowany koszt tej inwestycji to kwota około 936 tys. zł. Część z tych środków będzie wkładem własnym miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group