Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6379
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielkie letnie grillowanie w Parku Norweskim

Niedziela, 20 marca 2011, 9:36
Aktualizacja: 12:08
Autor: TEJO
W czerwcu Jelenia Góra będzie gospodarzem pierwszej edycji Mistrzostw Polski w Grillowaniu im. Macieja Kuronia. Odbędą się one w Parku Norweskim, a zorganizuje je firma Janusza Stańczyka – informuje urząd miasta.

I Mistrzostwa Polski w Grillowaniu odbędą się dokładnie 25 czerwca, na początku sezonu letniego. Wspólny patronat nad imprezą przyjął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i rodzina Macieja Kuronia, znanego autora książek kucharskich, wielokrotnego gościa Jeleniej Góry i okolic (zmarł w 2008 roku).

Przeszło 6 lat temu Maciej Kuroń rozważał nawet powołanie w Jeleniej Górze swoistego centrum szkoleniowego dla kucharzy, zarówno początkujących, jak i mistrzów kuchni. Jego śmierć nie pozwoliła na kontynuowanie pomysłu. – Dziś jednak – powiedział Marcin Zawiła – w nieco inny sposób powracamy do tej idei. Osiągnięcia uczniów jeleniogórskiej szkoły gastronomicznej, praca pod poprawą bazy gastronomicznej dla uczniów i takie działania popularyzujące kuchnię, jak I MP w Grillowaniu mogą być dobrą okazją do promocji także kulinarnych walorów naszych okolic – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group