Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6178
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielkanoce potrawy i ozdoby w Nowym Rynku

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 9:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wielkanoce potrawy i ozdoby w Nowym Rynku
Fot. Przemek Kaczałko
W galerii Nowy Rynek odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Były degustacje, możliwość zakupów pysznych potraw i pięknych ozdób przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także występy zespołów ludowych.
To wydarzenie współorganizowane przez samorząd województwa z galerią Nowy Rynek. Prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych ma na celu pokazanie mieszkańcom regionu tradycyjnych potraw i wyrobów wielkanocnych jak palmy czy pisanki - powiedział Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. - Dzięki temu chcemy przyczynić się do zachowania tradycji, które na Dolnym Śląsku są bardzo bogate. Mieszkańcy przychodzą do galerii na zakupy, a przy okazji mogą się zatrzymać przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich i posłuchać zespołów folkowych - dodał wicemarszałek, który cieszy się, że tego typu wydarzenia nie odbywają się już tylko we Wrocławiu.
UMWD od lat wspiera takie inicjatywy. Tradycja jest zawsze żywa i naszym zadaniem jest jej pokazanie - podkreślił Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego. - Dolny Śląsk jest wielokulturowy i na tym polega jego piękno - dodał były prezydent Jeleniej Góry, który wśród potraw wielkanocnych uwielbia żurek oraz jajka pod różnymi postaciami.

Galeria Nowy Rynek chętnie włączyła się w organizację imprezy.

Z wielką chęcią skorzystaliśmy z możliwości ugoszczenia imprezy. Jesteśmy w okresie przedświątecznym - jest szał zakupów, a dzięki takiej imprezie można nabrać inspiracji na wigilijne potrawy i ozdoby. Wszystkie stoiska bardzo mi się podobają i ciężko kogoś wyróżnić - powiedział Jarosław Kołodziejczak z marketingu Nowego Rynku.
To dobry pomysł, aby promować smaki, tradycję, kulturę. Na Dolnym Śląsku różne smaki się spotykają i to dobra okazja, aby zaprezentować się i zapoznać z ofertami Kół Gospodyń Wiejskich - powiedział Krzysztof Mróz, senator RP.

W trakcie imprezy poza występami muzycznymi, odbywał się konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Do jeleniogórskiej galerii zjechało ok. 20 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Dolnego Śląska. Wszystko pięknie wyglądało, jeszcze lepiej smakowało, a do tego było okazją do wymiany doświadczeń i przepisów.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group